Wzmożone kontrole na drogach. Akcja rusza dziś

Mandat
Mandat
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | KGP Gorzów
Marcin Łobodziński

29.05.2024 08:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak poinformował Robert Opas, nadkomisarz z Biura Ruchu Drogowego KGP od 29.05 do 2.06 będą prowadzone intensywne działania policji na drogach. Co będą sprawdzać funkcjonariusze?

Jak donosi PAP, rozpoczynający się już dziś długi weekend związany z wyjazdami na Boże Ciało będzie otoczony szczególną opieką funkcjonariuszy drogówki, którzy zadbają o płynność ruchu. Tam, gdzie pojawią się drogowe zatory, policjanci będą kierować ruchem ręcznie. Nie zabraknie również kontroli.

Ze szczególną uwagą drogówka będzie przyglądać się prędkości kierowców. Na drogach pojawią się tzw. suszarki i nieoznakowane radiowozy. Do obserwacji manewrów wyprzedzania zostaną użyte drony.

Jak czytamy w komunikacie PAP-u, Robert Opas powiedział: ""Funkcjonariusze zwracać będą ponadto uwagę na korzystanie przez użytkowników pojazdów z pasów bezpieczeństwa, a także właściwe przewożenie dzieci w pojazdach. Niezwykle ważnym zadaniem będzie również eliminowanie z ruchu kierujących będących pod wpływem alkoholu" .

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pogoda dla kierowców na długi weekend

PAP poinformował również o pogodzie i warunkach drogowych, które mają być zmienne. Jednak rzecznik prasowy Instytutu Transportu Samochodowego Mikołaj Krupiński nie podał żadnych konkretów, więc można spodziewać się zarówno upałów, jak i opadów deszczy czy burz.

Pamiętajmy o włączaniu świateł mijania podczas jazdy w deszczu i o niezatrzymywaniu pojazdu pod wiaduktem na autostradzie nawet w razie bardzo złej pogody, gdyż jest to wyjątkowo niebezpieczne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)