Wymiana oleju za 90 tys. zł. Tak, tyle kosztuje w Bugatti Veyronie

Wymiana oleju za 90 tys. zł. Tak, tyle kosztuje w Bugatti Veyronie

Wymiana oleju za 90 tys. zł. Tak, tyle kosztuje w Bugatti Veyronie
Źródło zdjęć: © screen z https://www.youtube.com/watch?v=sKobwz7wJso
Mateusz Lubczański
14.04.2022 13:32, aktualizacja: 14.03.2023 12:31

Bugatti Veyron ma 8-litrowy silnik W16 generujący ponad 1000 KM. Pod wieloma względami jest "naj", również jeśli chodzi o koszty. Jeden z właścicieli postanowił nie płacić za wymianę oleju i zrobić ją samemu. Oto dlaczego to takie kosztowne.

To nie jest tak, że skoro właściciel tyle zapłacił za samochód, to i również jest w stanie zapłacić masę pieniędzy za teoretycznie prostą wymianę oleju. Masę, bo ponad 20 tys. dolarów. Trzeba jednak przyznać, że co jak co, ale wymiana oleju w Veyronie do prostych nie należy.

Bugatti Veyron $21K Oil Change ?.. Ehhh, I'll do it Myself

Zanim będzie można odkręcić jeden z 16 korków spustowych (co ciekawe, Lamborghini Huracan ma ich osiem, Ferrari zazwyczaj trzy), trzeba rozkręcić podwozie, które jest całkowicie płaskie. By do tego dojść, trzeba najpierw… zdjąć koła.

Później trzeba wziąć się za karbonowe nadkola, spoiler oraz gigantyczną pokrywę silnika. Wówczas "odkręcamy" podwozie. Teraz należy spuścić olej, ale i to nie jest łatwe, bo jest on bardzo gęsty.

Pozostaje więc wymienić filtry powietrza (w egzemplarzu Mansory mechanik znalazł tam trytytki), zmienić filtr oleju i… zmontować to wszystko do kupy. Nic dziwnego, że serwis przewiduje na to aż 27 godzin. I to wszystko trzeba powtarzać – raz na rok lub co 10 tys. km.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)