Dziesiątki aut z wybitymi szybami. Czarna seria w Kaliszu

Dziesiątki aut z wybitymi szybami. Czarna seria w Kaliszu

Samochód z wybitą szybą
Samochód z wybitą szybą
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Policja
Tomasz Budzik
30.10.2022 11:21, aktualizacja: 30.10.2022 11:53

W nocy z soboty na niedzielę w Kaliszu wybito szyby w kilkudziesięciu samochodach. Pojazdy były zaparkowane przy posesjach i na parkingach bloków mieszkalnych. Mundurowi szukają sprawcy lub sprawców zniszczeń.

– Od wczesnych godzin rannych zgłaszają się na policję poszkodowani właściciele uszkodzonych samochodów – powiedziała cytowana przez Polską Agencję Prasową st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy kaliskiej policji. Odnotowano co najmniej 20 takich przypadków, ale niewykluczone, że jeszcze nie wszystkie pokrzywdzone osoby zgłosiły się na policję.

Jak informuje serwis kalisz.naszemiasto.pl, szyby zostały wybite w autach przy ulicach Podgórze, Lipowej i Mickiewicza, Wojska Polskiego. Z mapy wynika, że sprawca, lub grupa sprawców, musiał przemieścić się przynajmniej na dystansie 2 km. Skoro ofiarą wandalizmu padło aż kilkadziesiąt aut, a wszystko mogło trwać nawet kilkadziesiąt minut, to jak możliwe jest to, że w tym czasie nikt nie wezwał policji?

To trzecie podobne zdarzenie w Kaliszu w ostatnich tygodniach. W niedzielę 9 października pijany 41-latek uszkodził 50 aut przy ul. Warszawskiej, Stawiszyńskiej i Toruńskiej. W połowie września 24-letni kaliszanin w rejonie ulic Górnośląskiej i Podmiejskiej uszkodził osiem samochodów. We wszystkich przypadkach auta miały powyrywane lusterka, powybijane szyby i przebite opony. Straty wyceniono wówczas łącznie na 20 tys. zł.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)