Wybił kijem szybę i groził kierowcy. Czeka go surowa kara

Wybił kijem szybę i groził kierowcy. Czeka go surowa kara15.04.2021 17:00
Policjanci zatrzymali agresywnego kierowcę.
Policjanci zatrzymali agresywnego kierowcę.
Źródło zdjęć: © fot. KMP w Wałbrzychu

Wałbrzyska policja zatrzymała agresywnego kierowcę, który 9 kwietnia czerwonym renault zajechał drogę 28-latkowi i wybił szybę w jego niebieskim audi.

Kilka dni temu pisaliśmy o agresywnym kierowcy, który w piątek 9 kwietnia w Wałbrzychu zajechał drogę innemu kierującemu, zatrzymał się, wysiadł z auta i metalową pałką rozbił szybę w innym aucie. Wszystko nagrała kamera. 15 kwietnia policja poinformowała, że 32-letni mężczyzna został ujęty.

Wałbrzych. Podejrzany ukrywał się przez kilka dni. Ostatecznie trafił w ręce policji

"32-latek odpowie teraz przed sądem za rozbicie szyby w samochodzie, kierowanie gróźb karalnych w stosunku do pokrzywdzonego oraz popełnienie w tym samym czasie szeregu wykroczeń w ruchu drogowym - za co na dłuższy czas może teraz utracić prawo jazdy" – podaje Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu.

To oczywiście nie wszystko. Konsekwencje mogą być jeszcze poważniejsze. "Grozi mu również kara pozbawienia wolności do lat 5, a sąd w przypadku występku o charakterze chuligańskim - tak jak w tym przypadku - wymierza karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwa w wysokości nie niższej od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę" - wyjaśnia wałbrzyska policja.

Agresywny kierowca przyznał się do winy. Pozostaje pod dozorem policji. Decyzją prokuratora został wydany zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym 28-latkiem.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)