Poradniki i mechanikaWszystko, co chcielibyście wiedzieć o LPG. Fakty i mity na temat samochodów na gaz

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o LPG. Fakty i mity na temat samochodów na gaz

Marcin Łobodziński
20.01.2023 08:55, aktualizacja: 21.01.2023 14:25

Nowoczesne auta nie nadają się do zasilania gazem LPG? To jeden z najczęściej powtarzanych mitów. Na przykładzie dwóch nowoczesnych modeli pokażę wam o co w tym wszystkim chodzi. Dowiedzie się nie tylko, czy LPG się opłaca, ale również co to jest, jak działa i na co trzeba być gotowym. Zapraszam na film.

Samochodowe instalacje LPG - poprawnie instalacje autogazu - miały swój szczyt popularności, kiedy niemal każde auto można było w coś takiego wyposażyć. Obecnie panuje przekonanie, że na rynku nie ma dobrych samochodów, które nadają się do jazdy na gazie. Nie jest to do końca prawda, ponieważ wraz z rozwojem aut, rozwijają się instalacje.

Producenci instalacji autogazu stają na głowie, by przekonwertować zasilanie z benzyny na LPG. Wciąż jesteśmy jako kraj jednym z liderów autogazu w Europie. Co więcej, paliwo to jest nie tylko najtańsze, ale też jego ceny i dostawy są najbardziej stabilne. Słowem - nie ma niczego pewniejszego w motoryzacji od LPG.

A mimo to wielu użytkowników wciąż jest nieprzekonanych, a nawet boi się jeździć na gazie. Dlatego powstało to wideo. Byście mogli się dowiedzieć wszystkiego, co może być dla typowego kierowcy interesujące. Zapraszam więc na wykład teoretyczny, praktyczny, na temat bezpieczeństwa, eksploatacji i ekonomii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)