Wspaniałe jimny na torze Tsukuba. Nic lepszego dziś nie zobaczycie

Wspaniałe jimny na torze Tsukuba. Nic lepszego dziś nie zobaczycie

Suzuki Jimny na torze Tsukuba
Suzuki Jimny na torze Tsukuba
Źródło zdjęć: © Youtube | Attack Official Movie Channel
Aleksander Ruciński
04.03.2023 10:27, aktualizacja: 04.03.2023 15:11

Suzuki Jimny to ostatni model, który może kojarzyć się z jazdą po torze. Japończycy mają jednak fantazję, dlatego widok małych terenówek po wyścigowych modyfikacjach nikogo tam nie dziwi.

O wyścigowych jimny zrobiło się głośno za sprawą "Speedhunters" – portalu zrzeszającego grupę tuningowych pasjonatów, którzy odkryli wyjątkową "ligę" organizowaną na japońskim torze Tsukuba.

W półamatorskich wyścigach rywalizują różne nietypowe pojazdy, w tym kilka suzuki jimny pochodzących z warsztatu Rainbow Auto niedaleko Tsukuby. Firma oferuje modyfikacje Jimny w zależności od potrzeb i budżetu.

Standardowy pakiet torowy obejmuje poprawiony układ chłodzenia, wydajniejszy dolot i układ zapłonowy, a także gwintowane zawieszenie. W połączeniu z właściwymi oponami to wystarczająco, by zmienić jimny w torowego potwora.

Oczywiście auto nie jest przesadnie szybkie. Rekord czerwonego egzemplarza z powyższego wideo to 1:12,056 podczas gdy wiele aut schodzi poniżej 50 sekund. Pytanie czy ich obecność na Tsukubie budzi równie pozytywne emocje co w przypadku małych suzuki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)