Wspaniałe jimny na torze Tsukuba. Nic lepszego dziś nie zobaczycie

Suzuki Jimny na torze Tsukuba
Suzuki Jimny na torze Tsukuba
Źródło zdjęć: © Youtube | Attack Official Movie Channel
Aleksander Ruciński

04.03.2023 10:27, aktual.: 04.03.2023 15:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Suzuki Jimny to ostatni model, który może kojarzyć się z jazdą po torze. Japończycy mają jednak fantazję, dlatego widok małych terenówek po wyścigowych modyfikacjach nikogo tam nie dziwi.

O wyścigowych jimny zrobiło się głośno za sprawą "Speedhunters" – portalu zrzeszającego grupę tuningowych pasjonatów, którzy odkryli wyjątkową "ligę" organizowaną na japońskim torze Tsukuba.

W półamatorskich wyścigach rywalizują różne nietypowe pojazdy, w tym kilka suzuki jimny pochodzących z warsztatu Rainbow Auto niedaleko Tsukuby. Firma oferuje modyfikacje Jimny w zależności od potrzeb i budżetu.

Standardowy pakiet torowy obejmuje poprawiony układ chłodzenia, wydajniejszy dolot i układ zapłonowy, a także gwintowane zawieszenie. W połączeniu z właściwymi oponami to wystarczająco, by zmienić jimny w torowego potwora.

Oczywiście auto nie jest przesadnie szybkie. Rekord czerwonego egzemplarza z powyższego wideo to 1:12,056 podczas gdy wiele aut schodzi poniżej 50 sekund. Pytanie czy ich obecność na Tsukubie budzi równie pozytywne emocje co w przypadku małych suzuki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)