WORD z maratonem kursów ostatniej szansy na zredukowanie punktów karnych

Kierowcy szturmują szkolenia ostatniej szansy
Kierowcy szturmują szkolenia ostatniej szansy
Źródło zdjęć: © licencja/GettyImages

16.09.2022 10:08, aktual.: 13.03.2023 15:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białymstoku odbywa się maraton kursów redukujących punkty karne. Zainteresowanie w związku z nadchodzącą zmianą przepisów jest ogromne.

Kursy ostatniej szansy odbywają się w Białymstoku 15 i 16 września 2022 r. Dyrektor białostockiego WORD-u Przemysław Sarosiek powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni zainteresowanie szkoleniem wzrosło aż trzykrotnie.

Szczyt popularności

Dyrektor dodał, że do tej pory kurs odbywał się raz dziennie, natomiast od środy (14 września) już kilka – dotyczy to zarówno kursów online, jak i stacjonarnych. PAP donosi, że na czwartek zaplanowane były już cztery szkolenia, a na piątek pięć i potrwają do godzin wieczornych.

Dane udostępnione przez białostocki WORD pokazują, że w czwartek przed południem zapisanych na szkolenie było już ponad 300 osób.

Przyjezdni z Warszawy i Lublina

Sarosiek w rozmowie z PAP dodał też, że zgłoszenia na ostatnie dwa dni szkoleń WORD otrzymał nie tylko z Białegostoku i okolic, ale i też z bardziej odległych miejscowości m.in. z Warszawy czy Lublina.

Organizator szkolenia objaśnia, że kursy redukujące punkty karne to jednorazowe spotkanie z policjantem i psychologiem – ci zaś informują o zagrożeniach i ryzyku dla osób uczestniczących w ruchu drogowym. W przypadku Białegostoku szkolenia odbywają się w formie konwersatorium.

Efekt szkolenia

WORD przypomina też skutek, jaki dla kierowcy ma uczestnictwo w szkoleniu "Zmniejsza ono punktowy dorobek kierowcy o najstarszych sześć punktów". Co istotne, aby móc przystąpić do kursu, należy mieć prawo jazdy dłużej niż rok, a liczba "zebranych" punktów musi być mniejsza niż 24.

Białostocki WORD przypomina, że w związku ze zmianą przepisów - już od 17 września 2022 r. zostaną zlikwidowane szkolenia organizowane przez wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)