Właściciele Nissanów najprzyjaźniejszą i najbardziej godną zaufania grupą kierowców

Właściciele Nissanów najprzyjaźniejszą i najbardziej godną zaufania grupą kierowców

Właściciele Nissanów najprzyjaźniejszą i najbardziej godną zaufania grupą kierowców
Mariusz Zmysłowski
16.02.2016 10:24, aktualizacja: 02.10.2022 08:39

Specjaliści do spraw psychometryki z Uniwersytetu Cambridge przeprowadzili badania, na podstawie których wskazali markę samochodów, wybieraną przez najsympatyczniejszych ludzi.

Testy psychologiczne przeszła grupa 824 kierowców pojazdów różnych marek. Specjaliści do spraw psychometryki Uniwersytetu Cambridge na tej podstawie stworzyli profile właścicieli samochodów poszczególnych producentów. Najbardziej sympatycznymi okazali się kierowcy Nissanów. Są oni życzliwi, przyjaźni, lojalni, godni zaufania i z łatwością utrzymują dobre stosunki z innymi. Większość badanych właścicieli Nissanów była w długich, stabilnych związkach. Zatem jeśli szukać partnerki lub partnera to właśnie z samochodem tej japońskiej marki.

Z czego wynika taka relacja charakteru i posiadanego samochodu? Doktor Richard Mills z Uniwersytetu Cambridge uważa, że z osobowością bardzo mocno wiąże się stylistyka wybieranego pojazdu. W pewien sposób identyfikujemy się z samochodem, którym jeździmy. Decydując się na konkretny model, chcemy lub podświadomie czujemy, że powinien on eksponować nasze pewne cechy. To wiąże się z innymi badaniami. W styczniu przedstawiliśmy zestawienie modeli i marek z najwierniejszymi klientami. Jedną z informacji, którą podało wtedy Experian Automotive, była statystyka, wskazująca, że 59 proc. badanych nabywców wybiera auto między innymi ze względu na stylistykę. To najczęściej wskazywany powód podjęcia określonej decyzji zakupowej. Tu warto przypomnieć, że Nissan znalazł się w wyżej wymienionym zestawieniu na 7. miejscu. 61,1 proc. amerykańskich klientów wraca do tej marki.

Interesujący byłby dodatkowy podział tego rankingu, z wyróżnieniem poszczególnych modeli, które wybierali badani właściciele. W końcu Nissan Micra wygląda z goła inaczej niż Juke. Inny jest też z pewnością odbiorca modelu Murano, a inny elektrycznego Leafa. Nie należy też traktować wyników powyższych badań jako reguły. Nie jest powiedziane, że każdy spotkany przez nas kierowca Nissana będzie sympatyczny.

Niestety, badacze Uniwersytetu Cambridge nie przedstawili pełnych wyników badań. Prawdopodobnie wynika to między innymi z faktu, że część marek byłaby niezadowolona ze złego wizerunku, który zostałby przedstawiony przez reprezentujących ich agresywnych, niemiłych czy kłamliwych właścicieli. Tacy też z pewnością pojawili się w tych statystykach. Skoro po jednej stronie mamy sympatycznych użytkowników Nissanów, ktoś musi być też po drugiej stronie. Jak sądzicie - kto? Jak postrzegacie kierowców samochodów poszczególnych marek? Jacy są według Was najbardziej sympatyczni, a którzy najbardziej gburowaci? Jakie cechy sami przypisujecie właścicielom różnych aut? Zachęcam do kulturalnej dyskusji w komentarzach.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)