Wjechała passatem do domu przebijając dwie ściany. Na szczęście wszyscy przeżyli

Wjechała passatem do domu przebijając dwie ściany. Na szczęście wszyscy przeżyli

Auto przebiło aż dwie ściany nośne.
Auto przebiło aż dwie ściany nośne.
Źródło zdjęć: © fot. OSP Konstantynów
Aleksander Ruciński
29.09.2020 09:26, aktualizacja: 22.03.2023 10:06

W niedzielę, 27 września 2020 roku, w Konstantynowe Łódzkim doszło do bardzo nietypowego wypadku. Volkswagen prowadzony przez 23-latkę dosłownie wbił się w budynek mieszkalny. Z domu ewakuowano 9 osób, a sprawczynię zabrano do szpitala. Na razie nie wiadomo, czy w chwili wypadku kobieta była trzeźwa.

Miejscowe służby, które przybyły na miejsce wypadku ustaliły, że 23-letnia kierująca volkswagenem passatem nie zatrzymała się na jednym ze skrzyżowań w Konstantynowe Łódzkim i z duża prędkością najechała na krawężnik. Auto wzbiło się w powietrze i uderzyło w pobliski budynek przebijając dwie ściany nośne.

W środku znajdowało się 9 osób - wszystkie wyszły z wypadku cało. Jedyną ranną okazała się kierująca volkswagenem. Aby wydostać ją z wnętrza pojazdu, strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu. 23-latka z podejrzeniem złamania ręki i ogólnymi obrażeniami trafiła do szpitala, gdzie pobrano od niej próbki krwi. Na razie nie wiadomo, czy prowadziła pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Mieszkańców domu wielorodzinnego ewakuowano do pobliskiego centrum sportowo-rekreacyjnego, gdzie spędzili noc. Wszystko wskazuje, że jeszcze długo nie wrócą do domu. Pojazd, który wbił się w ścianę, naruszył bowiem konstrukcję nośną budynku. Wszystko zależy od dalszych decyzji Inspekcji Nadzoru Budowlanego. Straty oszacowano wstępnie na około 200 tys. zł.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)