Wiózł octavię na balach drewna w Niemczech. Inni kierowcy nie wierzyli w to, co widzą

Wiózł octavię na balach drewna w Niemczech. Inni kierowcy nie wierzyli w to, co widzą

Octavia na balach to nie była jedyna nieprawidłowość, jaką wykryto
Octavia na balach to nie była jedyna nieprawidłowość, jaką wykryto
Źródło zdjęć: © fot. Polizei Göttingen
Filip Buliński
27.04.2022 13:20, aktualizacja: 14.03.2023 12:23

Co niecodziennej sytuacji doszło w połowie kwietnia na niemieckiej autostradzie A7. Zaniepokojeni kierowcy zawiadomili policję, która zatrzymała 48-letniego tirowca, przewożącego skodę na balach drewna. A to nie była jedyna nieprawidłowość.

W połowie kwietnia autostradowy oddział policji w Göttingen został powiadomiony przez zaniepokojonych kierowców o niecodziennej sytuacji. Twierdzili oni, że drogą jedzie ciężarówka, na której przyczepie przewożone są nie tylko bale drewna, ale również stoi na nich… biała škoda octavia.

Funkcjonariusze szybko podjęli interwencję i zatrzymali kierowcę ciężarówki. Okazał się nim 48-letni Czech, który faktycznie przewoził octavię stojącą bezpośrednio na ściętych drzewach. To jednak nie wszystko. Poza nieodpowiednim zabezpieczeniem ładunku, dogłębne oględziny wykazały także zużyte opony oraz nadmiernie zabrudzone podwozie w ciężarówce.

Cała sprawa skończyła się mandatem, choć przez kilka godzin kierowca był uziemiony
Cała sprawa skończyła się mandatem, choć przez kilka godzin kierowca był uziemiony© fot. Polizei Göttingen

Policja zakazała 48-latkowi dalszej jazdy — aż do momentu usunięcia usterek. Te udało się wyeliminować jeszcze tego samego wieczora, a Czech mógł kontynuować swoją podróż. Za niewłaściwe zabezpieczenie przewożonego ładunku został on ukarany mandatem w wysokości 85 euro (ok. 400 zł).

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)