Węgiel przywieźli! Ciężarówki z węglem pojadą w dni wolne

Węgiel przywieźli! Ciężarówki z węglem pojadą w dni wolne

Sprzedaż węgla w otwocku
Sprzedaż węgla w otwocku
Źródło zdjęć: © Inne | otwock.pl
Mateusz Lubczański
12.10.2022 09:46, aktualizacja: 12.10.2022 13:18

Kolejne organy przerzucają się odpowiedzialnością za dostarczanie węgla, ale Ministerstwo Infrastruktury wie, że "czarne złoto" trzeba jednak w jakiś sposób dowieźć do miast i miasteczek. Dlatego planuje zluzowanie niektórych ograniczeń.

"Obowiązujące przepisy ograniczają możliwości przewozowe węgla, koksu i innych paliw stałych wytwarzanych z węgla oraz brykietu i pelletu w dniach ustawowo wolnych od pracy" – czytamy w dokumentach udostępnionych przez resort.

Planowane są więc zmiany w przepisach. Nadchodząca nowelizacja ma znieść zakaz ruchu ciężarówek z węglem w dniach ustawowo wolnych od pracy. Ma to zapewnić "większą elastyczność w transporcie tego surowca". Innymi słowy – w weekendy pojazdy cięższe niż 12 ton będą mogły przewozić węgiel opałowy, koks czy inne paliwa wytwarzane np. z brykietu czy pelletu.

Obowiązek dystrybucji węgla spadł na samorządy. Niektóre z nich nie podchodzą do tego entuzjastycznie. W tej grupie można znaleźć chociażby Otwock. Dodatkowo, jak tłumaczył prezydent Wałbrzycha w rozmowie z TVN24, wiąże się to z poważnymi konsekwencjami, do których samorząd nie jest przygotowany, ani ustawowo nie ma do tego legitymacji.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)