W samochodach MINI jazdę umili nam wirtualny... pies

Asystent pojawi się na centralnym, okrągłym wyświetlaczu OLED
Asystent pojawi się na centralnym, okrągłym wyświetlaczu OLED
Źródło zdjęć: © mini.com

11.04.2023 14:15, aktual.: 11.04.2023 19:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Technologia w samochodach jest zazwyczaj bardzo pomocna, ale czy może być też urocza? Odpowiedzią MINI na to pytanie jest Spike, animowany pies, który pełni również funkcję wirtualnego asystenta w samochodzie.

Maskotka, zanim trafi do modeli nowej generacji, będzie miała swoją premierę na ekranie dotykowym MINI Concept Aceman podczas zbliżających się targów w Szanghaju.

Oliver Heilmer, szef MINI Design, opisał Spike'a jako "charakterystycznego towarzysza wrażeń użytkownika". Mówiąc prościej, jest to nowy Inteligentny Asystent Osobisty MINI, który za pomocą funkcji rozpoznawania głosu prowadzi kierowcę i pasażerów przez wszystkie funkcje systemu informacyjno-rozrywkowego. Używając animowanego psa, który pojawi się na centralnym, okrągłym wyświetlaczu OLED, MINI ma nadzieję "ożywić" emocjonalny związek między ludźmi a samochodami.

MINI Introduces Us To Spike, Their New Personal Assistant

Targi Auto Shanghai w Chinach odbędą się w dniach 18-27 kwietnia. To tam psiego asystenta będziemy mogli podziwiać po raz pierwszy. Modelem produkcyjnym, który skorzysta z tej technologii jeszcze w tym roku, będzie prawdopodobnie nowy Countryman, a następnie MINI Cooper nowej generacji w 2024 roku i Aceman w 2025 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)