Nowy Volkswagen Caddy Maxi tylko z Polski. Zmieści dwie palety lub 7 osób

Nowy Volkswagen Caddy Maxi tylko z Polski. Zmieści dwie palety lub 7 osób

Maxi to największa z odmian nowego Caddy.
Maxi to największa z odmian nowego Caddy.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Volkswagen
Aleksander Ruciński
05.02.2021 10:00, aktualizacja: 16.03.2023 14:43

Poznańska fabryka Volkswagena oficjalnie wystartowała z produkcją nowego auta użytkowego. Caddy Maxi, bo o nim mowa, będzie powstawał wyłącznie w polskich zakładach, skąd trafi do klientów z całej Europy.

Najnowsza odsłona Caddy'ego, tak jak poprzednie, jest dostępna w wydłużonym wydaniu Maxi, które w wielu przypadkach może zastąpić większe samochody dostawcze. Niemiecki kombivan charakteryzuje się sporym rozstawem osi i większymi, przesuwanymi drzwiami ułatwiającymi załadunek.

Przednie i tylne koła dzieli aż 2970 mm, a więc o 215 mm więcej, niż w standardowym wydaniu. Przekłada się to na zauważalnie większą przestrzeń ładunkową o długości 215 cm i kubaturze 3,7 m3, co w połączeniu z bocznymi drzwiami mierzącymi 836 mm pozwala przewozić naprawdę spore ładunki.

Na pokładzie bez problemu zmieścimy 2 europalety lub, jak kto woli, dodatkowe fotele. Caddy Maxi jest bowiem dostępny także w odmianie osobowej - dokładnie 7-osobowej- stanowiącej ciekawą alternatywę dla vanów. O osobowo-rodzinnym charakterze świadczą m.in. mocowania isofix na skrajnych fotelach.

Chętni mogą już składać zamówienia w salonach Volkswagena. Niestety tanio nie będzie. Biorąc pod uwagę, że standardowe wydanie Cargo startuje z poziomu 90 061 zł, w przypadku Maxi trzeba liczyć się z wydatkiem przekraczającym 100 tys. zł brutto. Wiele zależy oczywiście od konkretnej konfiguracji, ale warto mieć na uwadze, że opcji jest wiele, a chętni mogą mieć na pokładzie Caddy'ego wiele udogodnień typowych dla wyższych segmentów rynku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)