W Polsce startuje Toyota GT Series. To największe w Europie zawody dla GT86 i Subaru BRZ

Największe amatorskie zawody w Europie z udziałem Toyoty GT86 i Subaru BRZ odbędą się w Polsce
Największe amatorskie zawody w Europie z udziałem Toyoty GT86 i Subaru BRZ odbędą się w Polsce
Źródło zdjęć: © fot. Jacek Franas
Filip Buliński

23.04.2021 07:28, aktual.: 14.03.2023 16:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wciąż czekamy na nową Toyotę GR86, ale jej poprzednik i bliźniaczy BRZ cieszą się niesłabnącą popularnością. 25 kwietnia ruszą największe w Europie amatorskie zawody dla tych aut – Toyota GT Series. Pierwszy etap odbędzie się na Torze Łódź.

Chociaż nazwa zawodów wskazuje raczej na jedną markę, do rywalizacji dopuszczone są zarówno GT86 i bliźniacze Subaru BRZ. Cały cykl powstał z oddolnej inicjatywy środowiska miłośników wspomnianych aut, którym chodzi nie tylko o dobrą zabawę i rywalizację, ale także o zwiększenie popularności japońskich coupe na torach.

"Łączy nas nie tylko wspólna pasja do motoryzacji. Dzielimy się doświadczeniami i poszerzamy horyzonty. Towarzyszy nam niekończąca się przygoda oraz odpowiednia doza adrenaliny i zdrowej rywalizacji" – mówi organizator Toyota GT Series Yoshua Ono. "Kiedy w poprzednim roku po raz pierwszy zawitałem moim GT86 na torze, wiedziałem, że to naturalne środowisko dla tego samochodu, byłem zdziwiony, jak mało popularny jest on w takich miejscach. Postawiłem sobie za cel zmienić ten stan i to się właśnie dzieje” – dodaje Ono.

Zawody Toyota GT Series składają się z 4 spotkań, w których samochody będą rywalizować w 3 klasach: Stock przeznaczony jest dla zwykłych aut z ogumieniem nie szerszym niż 215 mm, Stock+ przewiduje start samochodów z oponami o szerokości 225-235 mm, natomiast Super Stock została przewidziana dla aut ze zmienionym silnikiem lub podwyższoną mocą.

Zawodnicy mają rywalizować w 3 kategoriach – Race, czyli zwykły wyścig na 8 okrążeń, Time Attack, czyli najlepszy czas okrążenia, a także Team Battle, gdzie punkty będą zbierane zespołowo. Pierwsze spotkanie, na którym ma się pojawić rekordowa, jeśli chodzi o Europę, liczba 30 samochodów, odbędzie się na Torze Łódź. Kolejne cykle odbędą się na Torze Kielce 4 czerwca, Autodromie Jastrząb 31 lipca, a finałowa rozgrywka odbędzie się tam, gdzie wszystko się zaczęło 31 października.

Właściciele Toyot GT86 i Subaru BRZ chętni dołączyć do rywalizacji mogą zgłaszać się do kolejnych zawodów.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)