W 15 sekund stracił prawko. Kierowca busa dostał 30 pkt i wysoki mandat

W 15 sekund stracił prawko. Kierowca busa dostał 30 pkt i wysoki mandat

Źródło zdjęć: © Policja | Policja
Filip Buliński
09.11.2023 09:56, aktualizacja: 09.11.2023 13:41

Wielu kierowców myśli, że pozostaną bezkarni, jeśli w okolicy nie ma patrolu policji. Tymczasem są w błędzie. Przekonał się o tym kierowca białego dostawczego renault, który w 15 sekund stracił prawo jazdy.

Dzięki specjalnej skrzynce "Stop agresji drogowej" kierowcy mogą przesyłać policji nagrania, na których uwieczniono niebezpieczne zachowania innych uczestników ruchu. Funkcjonariusze po analizie przesłanego materiału często nakładają na popełniających wykroczenie mandat. Tak było też w przypadku kierującego białym renault.

W ostatnich dniach do inowrocławskich funkcjonariuszy trafiło nagranie, na którym widać, jak kierujący dostawczym renault wyprzedza nagrywającego na przejściu dla pieszych. Po 15 sekundach znów to robi, wyprzedzając następny samochód.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Inowrocławska drogówka szybko dotarła do osoby, która kierowała białym renault. Okazał się nim 24-letni mężczyzna z Inowrocławia. Za pierwsze wykroczenie został on ukarany mandatem w wysokości 1,5 tys. zł i 15 pkt karnych. W przypadku drugiego natomiast policja ukarała go już na warunkach recydywy – w końcu pierwsze przewinienie zaliczył dosłownie chwilę wcześniej.

Łącznie na konto mężczyzny trafiło 30 pkt karnych, a mandat opiewał na kwotę 4,5 tys. zł. Z uwagi na przekroczenie limitu punktów, kierujący stracił prawo jazdy, a w najbliższym czasie nie usiądzie za kierownicą. Czeka go ponowny kurs oraz egzamin.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)