Test: Volvo V90 - czy to nadal cegła?

TestyVolvoTest: Volvo V90 - czy to nadal cegła?28.05.2021 16:42

Volvo z nadwoziem typu kombi to synonim pojemności bagażnika. Przez lata producent starał się, aby właśnie ten parametr był najważniejszy. Z czasem jednak zmieniła się koncepcja na sylwetkę modeli, ale czy to znaczy, że te samochody straciły swoje walory praktyczne?

Volvo V90 - test wideo

Kiedyś co trzeci sprzedawany samochód marki Volvomiał nadwozie kombi. W czasach kiedy te auta miały być maksymalnie pojemne, a nie aerodynamiczne, nazywano je cegłami. Ile zatem wspólnego ma obecnie największe kombi oferowane przez Volvo z modelami z dawnych lat? Czy podobnie jak tamte można je nazwać cegłą?

Volvo od dłuższego czasu oferuje samochody, które są smukłe, eleganckie i zrywają ze stereotypem z przeszłości. W kwestii wyglądu to na przestrzeni lat dużo się zmieniło i choć model V90 ma bardzo klasyczne linie, to nie jest kanciasty. Subtelniejsza linia nie oznacza jednak, że samochód jest mniej pojemny. W praktycznym teście sprawdzimy dla was dokładne wymiary bagażnika i dowiecie się, ile będzie można zapakować do środka. Nie zabraknie też informacji o zużyciu paliwa w wariancie napędowym o oznaczeniu B4.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)