Volkswagen wstrzyma prace w Polsce. Przez wojnę brakuje części

Volkswagen wstrzyma prace w Polsce. Przez wojnę brakuje części

Od 10 marca prace w Volkswagen Poznań będą wstrzymane
Od 10 marca prace w Volkswagen Poznań będą wstrzymane
Źródło zdjęć: © Fot. Materiały prasowe/VW
Michał Zieliński
03.03.2022 09:45, aktualizacja: 14.03.2023 13:05

Od 10 marca zakłady Volkswagen Poznań będą na przymusowej przerwie. Wojna zakłóciła łańcuch dostaw, brakuje m.in. części produkowanych w Ukrainie. Firma nie informuje, kiedy fabryka wróci do działania.

Jak informuje PAP, wybuch wojny zakłócił dostawy części do fabryk Volkswagena w Poznaniu i we Wrześni. Chodzi między innymi o wiązki elektryczne produkowane w Ukrainie. "Oba zakłady z dniem 10 marca czasowo wstrzymają produkcję" – przekazała cytowana przez PAP rzeczniczka prasowa Volkswagen Poznań Sp. z o.o. Patrycja Kasprzyk.

Wielkopolskie zakłady Volkswagena wytwarzają dostawcze modele Caddy, Transporter oraz Crafter. Jak przypomina PAP, firma zatrudnia ponad 11 tys. osób.

"Natychmiast po wybuchu działań wojennych, na poziomie koncernu, ale też bezpośrednio w Volkswagen Poznań powołaliśmy zespoły kryzysowe, które na bieżąco określają możliwe skutki wojny dla naszej działalności biznesowej i prowadzą wszelkie działania, by przerwa w produkcji była jak najkrótsza" – zapewnił cytowany przez PAP prezes zarządu Volkswagen Poznań sp. z o.o. Dietmar Mnich.

Nie jest to pierwszy przypadek, gdy koncern Volkswagena musi ograniczyć produkcję ze względu na brak części z Ukrainy. Wcześniej agencja Reuters donosiła o wstrzymaniu prac w Zwickau, gdzie powstają elektryczne ID.3 i ID.4, oraz w fabryce Škody Enyaq IV.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)