Volkswagen podjął decyzję w sprawie Lamborghini, Ducati i Bentleya. Zmiany już w 2021 roku

Volkswagen podjął decyzję w sprawie Lamborghini, Ducati i Bentleya. Zmiany już w 2021 roku15.12.2020 08:24
Ducati i Lamborghini zachowają dotychczasową pozycję w koncernie.
Ducati i Lamborghini zachowają dotychczasową pozycję w koncernie.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe

Przyszłość kilku marek koncernu Volkswagena od miesięcy stała pod znakiem zapytania. Pojawiały się plotki i przypuszczenia dotyczące ewentualnego wydzielenia Lamborghini i Ducati spod skrzydeł niemieckiego giganta. Dziś wiemy już, że nic takiego się nie stanie. Przy okazji poznaliśmy też przyszłość Bentleya.

Pierwsze informacje dotyczące ewentualnego rozstania z Ducati i Lamborghini pojawiły się wczesną jesienią 2020 roku. Mówiło się, że Volkswagen, który teraz skupia się na elektromobilności rozważa wydzielenie sportowych dywizji poza koncern, a nawet ich sprzedaż. Ostatecznie jednak nie doczekamy się żadnej z tych opcji - decyzję podjęto na ostatnim posiedzeniu zarządu.

Lamborghini i Ducati zachowają dotychczasowy status, pozostając integralną częścią niemieckiego giganta. Ten dość lakoniczny komunikat jest jednak tylko tłem dla kwestii Bentleya, którego przyszłość również nie była w 100 procentach pewna. Dziś wiemy już, że luksusowa marka 1 marca 2021 roku trafi pod skrzydła Audi, co jest potwierdzeniem wcześniejszych przypuszczeń i spekulacji.

Na razie trudno przewidzieć, jak decyzja wpłynie na przyszłość obu marek. Choć obie należą do koncernu Volkswagena, dysponują sporą autonomią. Już dziś wiadomo, że w Ingolstadt mogą mieć nieco inny plan na luksus niż w Wolfsburgu. Niewykluczone, że bentleye zyskają więcej sportowego ducha i... nowocześniejszy charakter, co może nie przypaść do gustu konserwatywnym klientom marki. Z oceną musimy jednak wstrzymać się do czasu premiery nowych modeli.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)