Volkswagen Golf VIII także jako kombi. Wątpliwości zostały rozwiane

Volkswagen Golf VIII także jako kombi. Wątpliwości zostały rozwiane26.09.2019 06:44
Volkswagen Golf Variant siódmej generacji.
Volkswagen Golf Variant siódmej generacji.
Źródło zdjęć: © mat.prasowe

Ósma generacja Volkswagena Golfa jest z pewnością jedną z najbardziej oczekiwanych premier tego roku. Auto zadebiutuje pod koniec października i wbrew wcześniejszym doniesieniom, będzie oferowane nie tylko jako pięciodrzwiowy hatchback.

Kilka miesięcy temu nie byliśmy pewni, czy najnowsza odsłona Golfa doczeka się praktycznej odmiany kombi. Niemiecki producent nie był w stanie jednoznacznie tego potwierdzić, a rosnąca popularność SUV-ów i crossoverów, które mogłyby zastąpić taką odmianę, sprawiła, że zaczęliśmy wątpić, czy w ogóle trafi ona na rynek.

Dziś wiemy już, że nowy Golf będzie oferowany jako pięciodrzwiowy hatchback oraz kombi. Potwierdzają to źródła blisko związane z fabryką w Wolfsburgu, gdzie będzie produkowana ósma generacja kompaktu. Z oferty zniknie za to trzydrzwiowa odmiana - kolejna ofiara mocno słabnącej popularności tego typu pojazdów.

Golf kombi, przez producenta określany mianem Variant nie zadebiutuje raczej w tym roku. Już niebawem poznamy klasycznego hatchbacka, a na praktyczniejsze wydanie zapewne jeszcze nieco poczekamy. To praktyka znana też z poprzednich generacji modelu - wersje kombi nierzadko debiutowały znacznie później niż hatchbacki. Często też, jak np. Golf III Variant, były dostępne dłużej, gdy w ofercie debiutował już następca.

Premierę ósmego Golfa zaplanowano na 24 października. Pierwsze egzemplarze powinny trafić do klientów jeszcze w tym roku. Czy powinniśmy spodziewać się rewolucji? Pod względem stylistycznym na pewno nie. Jeśli jednak chodzi o zastosowane rozwiązania techniczne i wyposażenie - jak najbardziej.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)