Volkswagen Garbus służy jako hotel. To (prawdopodobnie) najmniejszy taki obiekt na świecie

Volkswagen Garbus służy jako hotel. To (prawdopodobnie) najmniejszy taki obiekt na świecie

Garbi jest po mocnym tuningu.
Garbi jest po mocnym tuningu.
Źródło zdjęć: © fot. Wirtualna Polska
Mateusz Lubczański
29.06.2019 10:47, aktualizacja: 28.03.2023 10:34

Choć według księgi rekordów Guinessa najmniejszy hotel świata znajduje się w Niemczech, ma on bardzo poważnego konkurenta w postaci Volkswagena Garbusa. Ten znajduje się w Jordanii, i choć mały, nie należy do najtańszych.

Gdy samochody nie są złomowane, przyjmują rozmaitą rolę. Niektóre stają się dość egzotyczną ozdobą podwórek, czasami służą jako zwykły kurnik, czy nawet, jak ostatnio w Polsce, pełnią rolę szklarni. Wykorzystanie samochodu jako hotel jest jednak co najmniej zaskakujące.

453761375106524783
© fot. Wirtualna Polska

Volkswagen Garbus znajduje się na pustyni, w wiosce Al Jaya. Jego właściciel, Mohammed Al Malaheem, na emeryturze postanowił się zająć rozszerzeniem oferty noclegowej w okolicy. Ta z kolei jest często odwiedzana przez turystów, bowiem leży w pobliżu XII-wiecznego zamku o nazwie Montreal.

Garbus, który pomieści dwie osoby, został mocno przyozdobiony. W środku znajdziemy zdjęcia czy też podpisy poprzednich lokatorów.

453761375106721391
© fot. Grupa WP

Dodatkowe atrakcje, czyli lobby, toaleta czy niewielki sklep z antykami znajdują się w pobliskiej jaskini. W ofercie jest również śniadanie, przygotowywane przez żonę Mohammeda. Pobyt w tym mikrohotelu nie jest jednak tani – wynosi co najmniej 40 dinarów jordańskich, czyli ponad 200 zł.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)