Venucia - nowa marka Nissana

Venucia - nowa marka Nissana10.09.2010 20:53
Venucia - nowa marka Nissana
Bartosz Pokrzywiński

Partnerstwo Nissana z Renault poszerza swoje horyzonty dopisując do listy marek, kolejną pozycję. Dongfeng Nissan Passenger Vechicle Company, której właścicielem jest Nissan oraz Dongfeng Motor, będzie produkowało auta pod nazwą Venucia.

429718118705885100

O międzynarodowych powiązaniach Nissana, partnerstwie z Renault i szczegółowym opisie zasad współpracy obu marek, można by napisać niejedną książkę. Japończycy również nie są obojętni wobec rozwijającego się w galopującym tempie rynku samochodowego w Chinach. To właśnie tam, wbrew wyobrażeniom o wszechobecnej biedzie, rywalizują ze sobą Audi, Mercedes i BMW, a Volvo produkuje wydłużoną wersję modelu S80.

Samochody sprzedawane pod nazwą Venucia, którą w języku chińskim tłumaczy się jako Qi Chen, nie będą jednak należały do klasy premium. Venucia ma być dla Chin tym samym czym dla naszego rynku jest Dacia, czyli jak sam dyrektor zarządzający tamtejszego oddziału Nissana mówi - "będą to auta praktyczne, ale światowej klasy."

Nissan powołując do życia Venucię, celuje jednocześnie w największą część rynku, mając przy tym bardzo ambitne plany. W przyszłości w Chinach Nissan chce sprzedawać milion aut rocznie, kluczową rolę w tym planie odegrać ma własnie nowopowstała marka.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)