Utrudnienia na zakopiance. Rozpoczął się remont w Skomielnej Białej

Utrudnienia na zakopiance. Rozpoczął się remont w Skomielnej Białej21.09.2020 06:59
Wszystkie inwestycje związane z budową nowej Zakopianki zgodnie z planem powinny zakończyć się w 2021 roku.
Wszystkie inwestycje związane z budową nowej Zakopianki zgodnie z planem powinny zakończyć się w 2021 roku.
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami GDDKiA dziś, 21 września 2020 roku wystartował remont drogi krajowej numer 28 w pobliżu węzła S7. Kierowcy powinni spodziewać się znaczących utrudnień, których jednak można uniknąć, wybierając stary odcinek trasy.

Prace drogowe na trasie 28, które rozpoczęły się 21 września 2020 r., prowadzone są na odcinku drogi od węzła S7 Skomielna Biała do skrzyżowania ze starą zakopianką. To miejsce, w którym zazwyczaj tworzą się spore zatory. Kilkudniowy remont z pewnością przyczyni się do powstawania jeszcze większych korków, tym bardziej, że sygnalizację świetlną zastąpi tu ruch wahadłowy.

Na szczęście główne prace potrwają tylko do czwartku 24 września. W poniedziałek 28 września przeprowadzone zostaną natomiast roboty porządkowe. W tym okresie GDDKiA zaleca kierowcom objazd starą zakopianką, biegnącą przez centrum wsi Skomielna Biała.

Warto wspomnieć, że budowa nowej zakopianki w ciągu trasy S7 ruszyła ponad 3 lata temu. Zgodnie z harmonogramem inwestycja, obejmująca także wydrążenie najdłuższych w Polsce tuneli, ma ostatecznie zakończyć się w 2021 roku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (0)