UTE na francuską modłę. Ktoś przerobił Peugeota 407 na pickupa

UTE na francuską modłę. Ktoś przerobił Peugeota 407 na pickupa

Na pierwszy rzut oka auto wygląda zupełnie normalnie
Na pierwszy rzut oka auto wygląda zupełnie normalnie
Źródło zdjęć: © fot. Danial Adam / Facebook Marketplace
Aleksander Ruciński
30.09.2021 10:34, aktualizacja: 14.03.2023 14:55

Trudno powiedzieć, dlaczego ktoś zmienił francuskie coupe w pick-upa, ale nie ulega wątpliwości, że to bardzo rzadka konstrukcja, która pozwala się wyróżnić. Właśnie została wystawiona na sprzedaż i to w całkiem atrakcyjnej cenie.

Peugeot i pick-up to słowa, które niezbyt łączą się w spójną całość, choć warto wspomnieć, że francuska marka ma w ofercie takie auto. Nazywa się Landtrek i jest sprzedawane w Chinach. Europejczykom, którzy chcieliby połączyć lwa na masce z dodatkową przestrzenią ładunkową, pozostaje natomiast własna inwencja, czego przykład stanowi opisywana sztuka.

To 407 coupe V6 przerobione na pick-upa. Właściciel zdecydował się zmienić komfortowe GT w pojazd do wożenia większych ładunków. Jak twierdzi, najczęściej przewoził nim swój rower. W tym celu pozbył się tylnej klapy i kanapy, a uzyskaną przestrzeń obił deskami. Trzeba przyznać, że nie wygląda to najgorzej, choć zdecydowanie bardziej wolę oryginał.

Peugeot 407 Coupe Pickup
Peugeot 407 Coupe Pickup© fot. Danial Adam / Facebook Marketplace

Co ciekawe, samochód jest na sprzedaż. Został wystawiony na brytyjskim Marketplace w całkiem uczciwej cenie 1250 funtów. To kwota porównywalna z tymi, które trzeba wyłożyć za oryginał w przeciętnym stanie. Jest tylko jeden problem — nietypowy pick-up nie jeździ, bo silnik przestał odpalać.

Biorąc pod uwagę, że jest to udane, 3-litrowe V6, przyczyna może być błaha. Tym bardziej że auto zdaje się być w dobrym stanie — jak dotąd przejechało tylko 52 025 mil, czyli jakieś 83 tys. km. To jak? Jacyś chętni?

Peugeot 407 Coupe Pickup
Peugeot 407 Coupe Pickup© fot. Danial Adam / Facebook Marketplace
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)