Usterkę zawieszenia naprawił długopisem. Inspektorzy nie docenili "geniuszu" kierowcy

Usterkę zawieszenia naprawił długopisem. Inspektorzy nie docenili "geniuszu" kierowcy

Kierowcy nie można odmówić kreatywności, ale inspektorzy byli innego zdania.
Kierowcy nie można odmówić kreatywności, ale inspektorzy byli innego zdania.
Źródło zdjęć: © fot. GITD
Aleksander Ruciński
24.07.2020 13:39, aktualizacja: 22.03.2023 10:48

Inspektorzy ITD kontrolujący ciężarówki jeżdżące po polskich drogach widzieli już wiele, ale zawsze znajdzie się ktoś, kto jest w stanie ich zaskoczyć. Przykładem może być kierowca zestawu zatrzymanego na autostradzie A4, który naprawił poważną usterkę przy pomocy plastikowego długopisu.

Funkcjonariusze dolnośląskiego oddziału ITD patrolujący autostradę A4 zatrzymali do kontroli kierowcę ciężarówki przewożącej styropian z Oświęcimia do Wrocławia. Z uwagi na to, że zestaw już wizualnie nie prezentował się najlepiej, inspektorzy postanowili zbadać jego stan techniczny.

Ich podejrzenia okazały się słuszne. Kontrola wykazała poważne braki w oświetleniu, niesprawny tachograf, duże różnice w sile hamowania pomiędzy poszczególnymi osiami, czy słabe ogumienie w naczepie. Wisienką na torcie okazał się jednak uszkodzony zawór sterowania poduszką zawieszenia, który kierowca tymczasowo naprawił przy użyciu... długopisu.

Jego pomysłowość nie została jednak doceniona przez funkcjonariuszy, którzy w związku z wykrytymi nieprawidłowościami nałożyli na kierowcę kilka mandatów i zatrzymali dowody rejestracyjne zarówno ciągnika, jak i naczepy. Wobec przewoźnika zostało natomiast wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą finansową.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)