Uruchomisz nawigację, a ona zaproponuje rower lub spacer. Nowość w Google Maps

Uruchomisz nawigację, a ona zaproponuje rower lub spacer. Nowość w Google Maps

Google Maps
Google Maps
Źródło zdjęć: © WP | Mateusz Żuchowicz
Mateusz Żuchowicz
24.04.2024 10:58, aktualizacja: 24.04.2024 13:11

Już niedługo w niektórych krajach na świecie zostanie uruchomiona nowa funkcja w nawigacji oferowanej przez firmę Google. Po wbiciu trasy aplikacja zaproponuje również alternatywne rozwiązania. Te bardziej ekologiczne.

Mapy Google już wkrótce w 15 miastach na świecie wprowadzą rozwiązanie, które ma przede wszystkim zadbać nie tylko o naszą planetę, ale także zdrowie użytkownika lub po prostu jego czas. Gdy ktoś wprowadzi do nawigacji cel swojej podróży, ta ma zaoferować alternatywę w postaci komunikacji publicznej, roweru lub chociażby spaceru. Oczywiście mowa tutaj o trasach, które będą pozwalały na takie alternatywy i w sytuacjach, kiedy wspomniane zastępcze opcje będą oferowały podobny lub lepszy czas dotarcia do celu. To jednak nie wszystko.

Google Maps
Google Maps© WP | Mateusz Żuchowicz

Już niedługo użytkownicy map Google będą mogli zdeklarować się, jakim pojazdem podróżują. Nie chodzi o określanie modelu samochodu, a o to czy prowadzą samochód benzynowy, hybrydowy, wysokoprężny czy elektryczny. To wszystko ma wpływać na przeliczanie tras, które będą jak najlepiej dostosowane do użytkownika. Przykładowo w przypadku samochodów elektrycznych, trasa będzie uwzględniała nie tylko ładowarki i optymalne zużycie energii, ale także brała pod uwagę bus pasy, po których aktualnie samochody elektrycznie mogą się poruszać. To sporo zmieni, bo niektóre zakorkowane ulice dla użytkowników samochodów elektrycznych wcale takie nie są, ale Google nie uwzględniało możliwości jazdy po bus pasie.

Google Maps
Google Maps© WP | Mateusz Żuchowicz

Początkowo dodatkowe funkcje mają być dostępne między innymi w Barcelonie, Londynie, Amsterdamie, Paryżu, Montrealu, Rzymie czy Sydney. Miejmy nadzieję, że zostaną one jak najszybciej rozszerzone i już niedługo trafią również do polskich miast. Takie udoskonalenie nie tylko wpłynie na użytkowanie i lepsze poruszanie się, ale także w niektórych sytuacjach uświadomi użytkowników, że samochód nie zawsze jest najlepszym i najszybszym rozwiązaniem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)