Ułatwienia na autostradzie A1 od 1 czerwca. Kierowcy skorzystają z nowej infrastruktury

Nowe wiadukty znacząco ułatwią życie kierowcom (zdjęcie poglądowe)
Nowe wiadukty znacząco ułatwią życie kierowcom (zdjęcie poglądowe)
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński

31.05.2021 09:49, aktual.: 14.03.2023 16:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od 1 czerwca 2021 roku kierowcom będzie łatwiej poruszać się w okolicach budowanych odcinków autostrady A1. Jak informuje GDDKiA do użytku oddane zostanie kilka wiaduktów. Znikną też tymczasowe ronda, które znacząco wpływały na płynność ruchu.

Kierowcy jeżdżący budowanym odcinkiem autostrady A1 pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem, od 1 czerwca 2021 roku będą mieli nieco łatwiej. Jak informuje Polska Agencja Prasowa powołująca się na doniesienia Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, do użytku oddana zostanie część powstającej infrastruktury.

-"W Jeżowie zlikwidowane zostaną dwa tymczasowe ronda, co pozwoli jadącym budowaną A1 na kierunku północ-południe zachować płynność jazdy, bez konieczności oczekiwania i przejazdu przez ciasne ronda" - mówi cytowany przez PAP Maciej Zalewski z GDDKiA.

Okoliczni mieszkańcy skorzystają też z wiaduktu na drodze z Sionek do Parzniewic, który będzie ułatwieniem nie tylko dla kierowców, ale i pieszych poruszających się po nowym chodniku. Brak konieczności przekraczania ruchliwej jezdni z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w tej okolicy.

Kierowcy korzystający z pobliskich dróg będą musieli przyzwyczaić się do zmienionej organizacji ruchu - wjazd na A1 będzie teraz możliwy za pośrednictwem dwóch nowych węzłów - Kamieńsk i Piotrków Trybunalski w zależności od tego, czy będą chcieli jechać na Północ czy na Południe.

Wszystkie wspomniane zmiany zostaną wdrożone we wtorek 1 czerwca 2021 roku między godziną 8 a 11. W tym czasie można spodziewać się czasowych utrudnień, które ostatecznie zaowocują jednak zauważalną poprawą płynności ruchu.

Na tym jednak nie koniec, gdyż w środę, 2 czerwca drogowcy planują oddać do użytku 3 kolejne wiadukty łączące drogi Sierosław-Imielna, Doły Brzeskie-Przydatki oraz Karlin-Papieże, dzięki czemu wielu kierowców nie będzie już skazanych na objazdy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)