Uciekinier rozbił 2 radiowozy podczas ucieczki – sceny rodem z Hollywood

Uciekinier rozbił 2 radiowozy podczas ucieczki – sceny rodem z Hollywood

41-letni kierowca nie chciał się poddać i uszkodził 2 radiowozy podczas próby zatrzymania
41-letni kierowca nie chciał się poddać i uszkodził 2 radiowozy podczas próby zatrzymania
Źródło zdjęć: © Policja Jelenia Góra
Filip Buliński
08.10.2019 13:49, aktualizacja: 22.03.2023 17:49

Kierowca jest podejrzany o niezatrzymanie się do kontroli, uszkodzenia mienia i kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków. Żeby tego było mało, ciążył na nim sądowy zakaz kierowania pojazdami.

W nocy z 6 na 7 października patrol jeleniogórskiej policji zauważył w centrum miasta samochód na austriackich tablicach rejestracyjnych, który kilka dni wcześniej prawdopodobnie uczestniczył w kolizji, a jego kierowca odjechał z miejsca wypadku. Podczas próby wylegitymowania, kierowca gwałtowanie ruszył i zaczął uciekać. Po chwili w pościgu brało udział już kilka radiowozów.

39-letni pasażer miał przy sobie kilka porcji metamfetaminy
39-letni pasażer miał przy sobie kilka porcji metamfetaminy© Policja Jelenia Góra

Niedługo później na ul. Wolności uciekinier stracił panowanie nad samochodem i uderzył w latarnię. 41-letni kierowca nie poddawał się i podczas próby zatrzymania uszkodził 2 radiowozy. Gdy już został obezwładniony, zachowywał się agresywnie, co zwróciło uwagę policjantów, że może być on pod wpływem narkotyków. Dodatkowo przy 39-letnim pasażerze znaleziono kilka porcji metamfetaminy.

Za popełnione przestępstwa kierującemu grozi do 5 lat więzienia lub więcej, jeśli badania krwi wskażą obecność substancji odurzających. Z kolei pasażerowi za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)