Trasa S1 z Mysłowic do Bielska-Białej już w realizacji. Wiemy, kiedy będzie gotowa

Trasa S1 z Mysłowic do Bielska-Białej już w realizacji. Wiemy, kiedy będzie gotowa

Trasa S1 w Łodygowicach
Trasa S1 w Łodygowicach
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
05.07.2022 09:32, aktualizacja: 13.03.2023 16:43

GDDKiA podpisała umowę na realizację ostatniego z czterech odcinków trasy ekspresowej S1 z Mysłowic do Bielska-Białej. Mowa o 10-kilometrowym fragmencie miedzy Mysłowicami a Bieruniem, który dołączy do trzech odcinków będących już w realizacji.

40-kilometrowa droga S1 z Mysłowic do Bielska-Białej wkracza w kolejny etap projektu. Wszystkie cztery zaplanowane fragmenty są już w realizacji. Ostatni z nich, Mysłowice-Bieruń, właśnie został przypieczętowany oficjalną umową z wykonawcą.

Ten zobowiązał się do zaprojektowania i wybudowania 10-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej wraz z dwoma węzłami drogowymi - Kosztowy II i Lędziny. W ramach inwestycji powstaną też dwa miejsca obsługi podróżnych (MOP) i 16 obiektów inżynierskich. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa tego ostatniego odcinka, a tym samym całej trasy z Mysłowic do Bielska-Białej zakończy się w 2025 roku.

Drugim realizowanym fragmentem jest odcinek Bieruń-Oświęcim, wraz z obwodnicą tego pierwszego i węzłem Bieruń. Obecnie trwają prace projektowe, a jeszcze w tym roku powinna zostać wydana decyzja środowiskowa. Planowany termin zakończenia prac to końcówka roku 2024.

Mapa realizacji inwestycji
Mapa realizacji inwestycji© GDDKiA

Trzeci fragment - Oświęcim-Dankowice, dla którego umowę podpisano w 2020 roku, będzie liczył 15,2 km długości. Właśnie wkracza w końcowy etap projektowania, a budowa powinna ruszyć niebawem. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zakończy się w trzecim kwartale 2023 roku.

Ostatni, czwarty z opisywanych odcinków połączy Dankowice i Bielsko-Białą. Ma mieć 12 km długości i tak jak poprzedni, wciąż znajduje się w fazie projektowania. Jego budowa również powinna zakończyć się w ostatnich miesiącach 2023 roku.

Nie pozostaje nic innego, jak mieć nadzieję na terminową realizację inwestycji, które po oddaniu kierowcom znacząco ułatwią poruszanie się między aglomeracją śląską a Bielsko-Białą.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)