Szybciej na święta - nowa autostrada A1 w woj. śląskim całkowicie przejezdna

Szybciej na święta - nowa autostrada A1 w woj. śląskim całkowicie przejezdna

Pierwsze pojazdy na udostępnionym odcinku A1
Pierwsze pojazdy na udostępnionym odcinku A1
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
22.12.2021 08:41, aktualizacja: 14.03.2023 13:55

21 grudnia 2021 roku udostępniono kierowcom ostatni odcinek budowanej autostrady A1 w woj. śląskim. Oznacza to, że jadąc od granicy państwa w Gorzyczkach do Kamieńska w woj. łódzkim, aż 207 km trasy przejedziemy autostradą.

GDDKiA informuje, że właśnie udostępniono drugą jezdnię od obwodnicy Częstochowy do Kruszyny, wliczając w to wiadukt nad linią kolejową w sąsiedztwie węzła Częstochowa Północ. Kierowcy jadący w kierunku północnym skorzystają z trzech pasów aż do Kamieńska. W drugą stronę, na trzy pasy można liczyć od Kamieńska do Kruszyny. Dalej natomiast ruch prowadzony jest jeszcze dwoma pasami.

Oficjalnie prace budowlane jeszcze nie zostały zakończone, dlatego też na trasie obowiązuje ograniczenie do 100 km/h. Ważne jednak, że kierowców nie czekają już poważne utrudnienia podczas świątecznych podróży w tamtych okolicach.

Choć do końca roku pozostało niewiele czasu, jest szansa, że już w najbliższych dniach otwarte zostaną dodatkowo trzy pasy w każdym kierunku między Tuszynem i Częstochową. To samo ma zadziać się także w woj. łódzkim, między Kamieńskiem a Radomskiem. Wszystko zależy jednak od warunków pogodowych. Pozostaje trzymać kciuki, by aura sprzyjała drogowcom.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)