Toyota wstrzymuje produkcję w Czechach z powodu pożaru u dostawcy

Toyota wstrzymuje produkcję w Czechach z powodu pożaru u dostawcy

Fabryka Toyoty w Czechach
Fabryka Toyoty w Czechach
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Toyota
Aleksander Ruciński
22.08.2023 11:47, aktualizacja: 24.08.2023 11:36

Produkcja modeli Yaris i Aygo w czeskim Kolinie została wstrzymana do odwołania. Producent jeszcze nie wie, jak długo potrwa przestój.

Jak informuje agencja Reuters, czeska fabryka Toyoty została zmuszona do wstrzymania produkcji z powodu braku komponentów od jednego z poddostawców. Jak się okazuje, czasowo wstrzymał on działalność z powodu pożaru.

"Musieliśmy wstrzymać produkcję wczorajszego wieczora. Oczywiście rzutuje to na nasze plany. Na razie nie wiemy, jak długo potrwa przerwa" - wyjaśnia rzecznik prasowy Tomas Paroubek cytowany przez Reutersa.

Fabryka w Kolinie produkuje kluczowe modele Toyoty. To Aygo X oraz Yaris, które cieszą się sporym wzięciem na europejskim rynku. Nieplanowana przerwa w działalności jest już kolejną w tym roku. Czeski zakład borykał się z brakiem dostaw już w lutym, choć wówczas problemem były półprzewodniki.

Mimo chwilowych problemów fabryka Toyoty w Kolinie stale rośnie w siłę. W 2022 roku z taśm zjechało 202 255 aut, co było wynikiem o 35 proc. lepszym niż we wcześniejszym okresie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)