Toyota Prius coupe zaprojektowana przez Włochów

Toyota Prius coupe zaprojektowana przez Włochów

prius-coupe
prius-coupe
Mateusz Gajewski
26.08.2009 17:00, aktualizacja: 10.10.2022 18:23

Podobno na rynku ma się pojawić Toyota Prius w wersji coupe. Podobno, bowiem podobne plotki krążą po świecie motoryzacji od czasu wprowadzenia do sprzedaży pierwszej generacji Priusa. Hybrydowy model z miejsca podbił serca wszystkich osób dbających o środowisko - nawet znani i lubiani tego świata (m.in. Cameron Diaz, Leonardo DiCaprio, Carole King, Billy Joel, David Duchovny i Bill Maher) chętnie pokazywali się w Priusach, aby tym samym podkreślić swoje poparcie dla miłośników ekologii.

Tymczasem najnowszy raport znów wspomina o Priusie w wersji coupe. Mówi się, że za jego design będą odpowiedzialni Włosi.

Podobno na rynku ma się pojawić Toyota Prius w wersji coupe. Podobno, bowiem podobne plotki krążą po świecie motoryzacji od czasu wprowadzenia do sprzedaży pierwszej generacji Priusa. Hybrydowy model z miejsca podbił serca wszystkich osób dbających o środowisko - nawet znani i lubiani tego świata (m.in. *Cameron Diaz, Leonardo DiCaprio, Carole King, Billy Joel, David Duchovny *i Bill Maher) chętnie pokazywali się w Priusach, aby tym samym podkreślić swoje poparcie dla miłośników ekologii.

Tymczasem najnowszy raport znów wspomina o Priusie w wersji coupe. Mówi się, że za jego design będą odpowiedzialni Włosi.

Jeśli wierzyć plotkom to za Priusa coupe będą odpowiedzialni Pininfarina lub Italdesign. Za moc w Priusie coupe odpowiadałby silnik 1,8-litra z systemem Synergy Drive. Jednostka ta produkuje co prawda jedynie 98KM, ale za to jest bardzo oszczędna jeśli chodzi o konsumpcję paliwa.

Jeśli Prius coupe rzeczywiście trafi do sprzedaży, to jego bezpośrednim rywalem będzie Honda CR-Z (Compact Renaissance Zero), widoczna na zdjęciu poniżej, która ma pojawić się na rynku w Japonii już w lutym 2010.

Honda CR-Z
Honda CR-Z

Źródło: WCF

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)