Fabryki Toyoty staną 1 marca. Powód jest poważny

Fabryki Toyoty staną 1 marca. Powód jest poważny

Toyota musi wstrzymać produkcję w Japonii
Toyota musi wstrzymać produkcję w Japonii
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Toyota
Aleksander Ruciński
28.02.2022 12:37, aktualizacja: 14.03.2023 13:09

Wtorek 1 marca 2022 roku nie będzie szczęśliwym dniem dla japońskiej motoryzacji. Wszystkie fabryki Toyoty wstrzymają wówczas działalność, co oznacza stratę około 13 tys. pojazdów.

Toyota czasowo wstrzymuje produkcję w swoich japońskich fabrykach. Jak wynika z oficjalnych komunikatów, przestój jest spowodowany awarią systemów jednego z poddostawców, odpowiedzialnych za dostarczanie elementów plastikowych i elektroniki.

Agencja Reuters informuje o podejrzeniach dotyczących cyberataku, powołując się na słowa rzecznika prasowego firmy Kojima Industries Corp., w której odnotowano awarię. Przedstawiciele Toyoty są natomiast ostrożniejsi w sformułowaniach, mówiąc jedynie o "błędzie w systemie dostawcy".

Przypuszczenia wzięły się podobno z faktu, że awaria nastąpiła po tym, jak Japonia ogłosiła oficjalne wsparcie dla Ukrainy w konflikcie z Rosją. Niezależnie od przyczyn faktem jest, że wstrzymanie produkcji nawet na jeden dzień oznacza ogromne straty dla tak dużego producenta, jak Toyota. Szczególnie po nienajlepszych ostatnich miesiącach, stojących pod znakiem braku półprzewodników.

Aktualizacja, 1.03:

Toyota poinformowała o planowanym wznowieniu pracy w fabrykach.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)