Toyota Land Cruiser 250 z opóźnieniem. Pojawiła się już cena i możliwość zapisania się na listę

Toyota Land Cruiser 250 z opóźnieniem. Pojawiła się już cena i możliwość zapisania się na listę

Toyota Land Cruiser 250
Toyota Land Cruiser 250
Źródło zdjęć: © Autokult | Marcin Łobodziński
Marcin Łobodziński
20.11.2023 11:21, aktualizacja: 21.11.2023 17:06

Miłośnicy aut terenowych z niecierpliwością czekają na nową Toyotę Land Cruiser i jeszcze długo poczekają. W dniu premiery ogłoszono, że pierwsze zamówienia będzie można składać w październiku. Potem, że w listopadzie, ale listopad mija, a wciąż nie można. Niestety, trzeba będzie poczekać znacznie dłużej.

W dniu światowej premiery Toyoty Land Cruiser 250 ogłoszono, że przyjmowanie zamówień rozpocznie się w październiku, a pierwsze egzemplarze zostaną dostarczone klientom w pierwszej połowie 2024 roku. Podczas premiery w Polsce, która miała miejsce w połowie września, udało się ustalić, że produkcja jeszcze nie ruszyła, nie wiadomo, kiedy ruszy, ale prawdopodobnie do końca roku będzie można zamówić auto, a odebrać je raczej w końcówce pierwszego kwartału 2024 lub w połowie przyszłego roku.

Klienci przebierają nogami, bo samochody terenowe drożeją na potęgę, a wybór jest skromny. Konkurencji dla Land Cruisera praktycznie nie ma, a stary model można jeszcze kupić na wyprzedaży (pojedyncze sztuki) i to w dość dobrej cenie. Zadają sobie pytanie: kupić starego czy czekać na nowego?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ceny już są, ale czego?

Już teraz nieoficjalnie mówi się, że auto będzie można zamówić na początku 2024 roku, a odebrać najwcześniej w połowie, choć realnie ocenia się, że pierwsi klienci 250 będą się cieszyć w końcówce 2024 roku. Importer pod koniec ubiegłego tygodnia potwierdził, że raczej nie należy się spodziewać możliwości złożenia zamówienia w bieżącym roku, bo wciąż nie ma potwierdzenia produkcji.

Tymczasem w serwisie Otomoto pojawiło się już pierwsze ogłoszenie od importera Carolina Toyota Bielsko zapraszającego do składania zamówień na samochód, który wycenił na 390 tys. zł. Oferta dotyczy samochodu w specyfikacji First Edition, czyli z okrągłymi reflektorami. W praktyce jest jedynie zbiórką osób chętnych na zapisanie się do przedsprzedaży. Dealer zbiera kontakty do klientów, których poinformuje o możliwości zamówienia samochodu, kiedy tylko pojawią się konkretne informacje. Cena jest jedynie ceną szacunkową.

Importer potwierdził, że Land Cruisera jeszcze zamawiać nie można. Cały czas czekamy na datę rozpoczęcia produkcji, a po tym sprzedaży.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)