Toyota GR Yaris znów będzie dostępna w Polsce. Importer potwierdza kolejną pulę

Toyota GR Yaris znów będzie dostępna w Polsce. Importer potwierdza kolejną pulę25.06.2021 07:28
GR Yaris to jedno z najbardziej emocjonujących, japońskich aut ostatnich lat.
GR Yaris to jedno z najbardziej emocjonujących, japońskich aut ostatnich lat.
Źródło zdjęć: © fot. Maciej Rowiński

Sportowy hit Toyoty sprzedaje się jak świeże bułeczki. Nic więc dziwnego, że producent zdecydował się na wydłużenie okresu produkcyjnego. Co ważne, część egzemplarzy z zaplanowanej serii trafi również do Polski - to już pewne.

GR Yaris to bez wątpienia jedno z najbardziej medialnych aut w historii Toyoty. Trudno się temu dziwić, gdyż w przypadku sportowego hatchbacka z Japonii popyt stale przewyższa podaż, więc wszystkie egzemplarze przeznaczone na nasz rynek sprzedają się na pniu. Jednakże ci, którzy nie zdążyli jeszcze kupić wymarzonego GR Yarisa, nie mają powodów do zmartwień. Polskie przedstawicielstwo marki właśnie zapowiedziało bowiem kolejną serię, która trafi nad Wisłę.

To wynik decyzji Toyota Motor Corporation na mocy której limitowany Yaris GR pozostanie w ofercie do końca 2022 roku. Producent stara się w ten sposób odpowiadać na potrzeby klientów, którzy dosłownie oszaleli na punkcie tego samochodu. Oczywiście mowa nie tylko o Polsce, ale i całej Europie, choć akurat my stanowimy wyjątkowo chłonny rynek dla produktów Toyoty.

Świadczą o tym wcześniejsze działania Toyota Motor Poland mające na celu dostarczenie polskim klientom możliwie dużej liczby GR Yarisów. Przedsprzedaż ruszyła 4 maja 2020 roku. Do czasu uruchomienia produkcji (w październiku 2020) 187 osób z Polski dokonało zamówień w ciemno, nie wiedząc nawet czego do końca się spodziewać. Prawdziwy boom rozpoczął się jednak dopiero wtedy, gdy pierwsze sztuki trafiły do klientów.

Jeszcze w 2020 roku TMP zamówiła kolejne 100 egzemplarzy, a w lutym 2021 ponad 300. Łącznie polscy klienci kupili 752 sztuki GR Yarisa, co jest imponującym wynikiem jak na tak niszowe auto. Na tym jednak nie koniec. Na razie nie wiadomo kiedy w i jakiej liczbie kolejne auta pojawią się w salonach, choć jak informuje TMP, chętni mogą już składać zamówienia.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)