Toyota daje możliwość odzyskania gwarancji. Są tak pewni swoich aut

Toyota daje możliwość odzyskania gwarancji. Są tak pewni swoich aut

Przegląd Relax daje możliwość przedłużenia gwarancji na "świeże" auto, lub uzyskanie w przypadku starszych
Przegląd Relax daje możliwość przedłużenia gwarancji na "świeże" auto, lub uzyskanie w przypadku starszych
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Toyota
Marcin Łobodziński
24.10.2022 13:06, aktualizacja: 24.10.2022 14:46

Toyota ogłosiła ciekawy program polegający na przedłużeniu lub odzyskaniu gwarancji na samochód, niezależnie od jego pochodzenia. Nawet jeśli sprowadzicie pojazd z zagranicy, może on zostać objęty gwarancją producenta.

Program o nazwie Gwarancja Toyota Relax to nowość w ofercie polskiego importera. Polega on na możliwości przedłużenia trzyletniej gwarancji na kolejny rok, kiedy ta się skończy lub przywrócenia gwarancji auta, które ją straciło. Można uzyskać ją na rok na samochód marki Toyota, pod warunkiem że ten:

  • jest nie starszy niż 10 lat,
  • ma przebieg nie większy niż 185 tys. km,
  • przejdzie pozytywnie przegląd Relax.

Ile kosztuje przegląd Relax?

Ceny specjalnego przeglądu Relax nie są znacznie wyższe niż w przypadku typowego, tzw. małego przeglądu. Przykładowo, dla modelu Yaris kosztuje on 930 zł, kiedy za zwykły przegląd zapłacimy 600 zł.

W przypadku Aurisa kosztuje 1080 zł, czyli o 351 zł więcej niż za standardowy. Dla Toyoty Rav4 różnica jest wprost symboliczna. Zwykły przegląd to koszt ok. 1000 zł, a przegląd Relax 1170 zł.

Gwarancja Toyota Relax przyznawana jest automatycznie po przeglądzie. Po jej uzyskaniu pojazd jest objęty pełną gwarancją producenta na 12 miesięcy lub 15 tys. km, zależnie od tego, co nastąpi wcześniej.

– Chcemy klientom marki Toyota zaoferować komfort użytkowania, bez względu na to, czy ich samochód oryginalnie pochodzi z polskiego salonu, czy z innego europejskiego kraju – wyjaśnia Robert Mularczyk, PR Senior Manager, Toyota & Lexus Central Europe.

To dobra opcja, kiedy kupujesz używaną toyotę

To dobre rozwiązanie dla osób, które kupują używane auto i nie mają pewności, co się wydarzy. Zawsze kilka miesięcy po zakupie samochodu świadomy użytkownik czuje pewien dyskomfort wynikający z nieznajomości danego egzemplarza. Nigdy nie wiadomo, jak był użytkowany. Szczególnie dotyczy to pojazdów importowanych.

Gwarancja Relax jest o tyle unikatowa, że jest przyznawana na pojazdy, które w pewnym sensie wyszły z obiegu, czyli zostały sprzedane za granicę, a ich historia serwisowa nie jest do końca znana.

– Toyota może pozwolić sobie na tego typu długotrwałą ochronę ze względu na wysoką niezawodność naszych aut – mówi Robert Mularczyk. – Opierając serwis na własnych standardach i oryginalnych częściach, możemy gwarantować nawet w kilkuletnich autach dalszą bezproblemową eksploatację.

Program jest realizowany przez Toyota Motor Europe i obowiązuje w całym regionie. Jak dowiadujemy się z komunikatu prasowego, pojazd można naprawić w dowolnym autoryzowanym serwisie Toyoty w Europie i otrzymać w Polsce refundację kosztów w ramach Gwarancji Toyota Relax.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)