Toyota Corolla została delikatnie odświeżona. Przede wszystkim we wnętrzu

Toyota Corolla została delikatnie odświeżona. Przede wszystkim we wnętrzu

Zmiany obejmą wszystkie wersje nadwoziowe
Zmiany obejmą wszystkie wersje nadwoziowe
Źródło zdjęć: © mat.prasowe / Toyota
Aleksander Ruciński
28.11.2021 07:20, aktualizacja: 14.03.2023 14:13

Najpierw C-HR, teraz Corolla. Toyota zdecydowała się na delikatny lifting również w przypadku swojego hitowego kompaktu. Corolla na rok 2022 będzie bardziej przyjazna kierowcom. A to za sprawą poprawionych multimediów.

Zmiany nie są znaczące. Z zewnątrz rok modelowy 2022 poznacie przede wszystkim po nowych lakierach Platinum White Pearl i Shimmering Silver, które w wersji GR Sport można łączyć z czarnym dachem. W sedanie dostaniecie też 10-ramienne, polerowane felgi w rozmiarze 17 cali. Będą one dostępne dla wersji Executive oraz Comfort z pakietem Style.

To tyle jeśli chodzi o kwestie wizualne. Dużo poważniejsze różnice czekają nas jednak w kabinie. Mowa o zaktualizowanym systemie multimedialnym, który teraz ma działać nie tylko bardziej intuicyjnie, ale i znacznie szybciej. Wszystko za sprawą zmienionego procesora, o 2,4 raza większej mocy obliczeniowej.

8-calowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości sprawniej reaguje na polecenia użytkownika, a stały dostęp do sieci gwarantuje cykliczne aktualizacje i zawsze świeże informacje na temat sytuacji drogowej. System ten będzie dostępny w standardzie w wersjach GR Sport i Executive oraz w pakiecie dla wersji Comfort.

Nowe multimedia to największa nowość
Nowe multimedia to największa nowość© mat.prasowe / Toyota

Standardem jest oczywiście łączność Android Auto i Apple CarPlay. Chętni mogą też wybrać nawigację Toyota Smart Connect Pro z bezpłatną subskrypcją usług internetowych przez 4 lata. Ostatnią nowość stanowi asystent głosowy pozwalający sterować niektórymi funkcjami za pomocą prostych, potocznych poleceń.

Sprzedaż odświeżonych Corolli właśnie ruszyła, a pierwsze egzemplarze powinny trafić do klientów pod koniec stycznia 2022 roku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)