Toyota Camry Limo na sprzedaż w Norwegii - nie zobaczysz dziś nic dziwniejszego

Takiej camry ze świecą szukać
Takiej camry ze świecą szukać
Źródło zdjęć: © fot. finn.no
Aleksander Ruciński

26.07.2022 09:04, aktual.: 13.03.2023 16:29

Toyota Camry niezależnie od generacji uchodzi za udane, niezawodne i przestronne auto. Trudno jednak określić ją mianem przesadnie luksusowej. Mimo to ktoś uznał, że będzie dobrą bazą do stworzenia limuzyny.

Jedna z limuzyn stworzonych na bazie Camry została właśnie wystawiona na sprzedaż w Norwegii. To egzemplarz z 1987 roku, który zdaniem sprzedającego jest jedną z dwóch sztuk stworzonych przez samą Toyotę.

Na pierwszy rzut oka przednia i tylna część nadwozia są identyczne jak w oryginale normalnych rozmiarów, a główna różnica dotyczy panelu dołożonego pośrodku. Rozstaw osi został zwiększony o ponad metr, co zaowocowało sporą przestrzenią w kabinie.

Wnętrze wykończone granatowym welurem pomieści aż osiem osób. Jest też mały barek, telewizor i dodatkowe schowki. Kabinę kierowcy od pasażerskiej oddziela natomiast przezroczysty panel. Kokpit i przednia część pojazdu pozostały jednak bez żadnych zmian.

Toyota Camry Limo
Toyota Camry Limo© fot. finn.no

Oznacza to, że kierowca może poczuć się jak w zwykłej Camry. Przynajmniej póki nie ruszy. Trudno bowiem będzie przeoczyć dodatkowe centymetry i kilogramy. Szczególnie, że pod maską pracuje zwykła wolnossąca dwulitrówka generująca nie więcej niż 126 KM mocy.

Taki pojazd to nie lada gratka dla fanów nietypowej japońszczyzny. Niestety niezbyt tania. Cena wywoławcza z ogłoszenia wynosi 189 tys. koron, co w przeliczeniu daje około 90 tys. zł. Jacyś chętni?

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)