Tor Nürburgring Nordschleife zamknięty dla samochodów GT3

Tor Nürburgring Nordschleife zamknięty dla samochodów GT3

Tor Nürburgring Nordschleife zamknięty dla samochodów GT3
Źródło zdjęć: © fot. Nurburgring / facebook
Marcin Łobodziński
31.03.2015 11:38, aktualizacja: 02.10.2022 10:31

Niemcy podjęli trudną decyzję o zamknięciu Północnej Pętli dla samochodów wyścigowych GT3 i podobnych.

Decyzja była trudna, ponieważ podjęto ją na sześć tygodni przed planowanym wyścigiem 24-godzinnym na torze Nürburgring Nordschleife. To prawdziwe święto wyścigowe i klasyk, bez którego trudno sobie wyobrazić świat motorsportu. Dużą część stawki stanowią w nim właśnie pojazdy, które obecnie mają zakaz wjazdu na Północną Pętlę.

Zakaz jest wynikiem wypadku, który miał miejsce podczas rozgrywanego w sobotę wyścigu ADAC Westfalenfahrt, podczas którego na hopie Flugplatz w powietrze wzbił się Nissan GT-R GT3, po czym lądował w grupie kibiców zabijając jednego z nich. Zakaz potrwa aż do ustalenia przyczyn wypadku, ale wszystko wskazuje na to, że przyczyną jest po prostu konstrukcja takich samochodów.

Nie możemy i nie chcemy po tego rodzaju wypadku kontynuować ścigania. Wszyscy jesteśmy głęboko dotknięci tym co się stało i nasze myśli są z rodzinami ofiar wypadku. Bezpieczeństwo zawodników i kibiców musi stanowić najwyższy priorytet. A zatem trzeba przeanalizować szczegóły wypadku, wyciągnąć wnioski i wprowadzić je w życie. Dopiero wówczas samochody o podobnych osiągach będą mogły startować na Nordschleife. - powiedział sekretarz generalny Deutsche Motor Sport Bund, Christian Schacht.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)