Tobias Moers będzie szefem Piëch Automotive. Wcześniej przewodził dwóm wielkim markom

Tobias Moers
Tobias Moers
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / AMG
Aleksander Ruciński

12.09.2022 08:41, aktual.: 13.03.2023 15:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do marki sygnowanej wielkim nazwiskiem dołączają dwie rozpoznawalne i szanowane postacie - Tobias Moers i Manfred Fitzgerald. Trudno o lepszy dowód na to, że ambicje Antona Piëcha są naprawdę duże.

Piëch Automotive to szwajcarska marka założona przez Antona Piëcha, syna legendarnego Ferdinanda Piëcha, który wprowadził koncern Volkswagena na szczyt. Ferdinand zmarł w 2019 roku, ale jego nazwisko wciąż jest mocną marką w świecie motoryzacji i dziedzictwem kontynuowanym przez Antona.

O sile szwajcarskiego projektu świadczą ogłoszone właśnie transfery. Do Piëch Automotive dołącza nie kto inny jak sam Tobias Moers, który wcześniej przewodził markom AMG i Aston Martin. Moers ma pełnić funkcję dyrektora technicznego i przewodniczącego marki przy wsparciu nowego prezesa zarządu Manfreda Fitgeralda. Ten natomiast wcześniej był dyrektorem designu w Lamborghini oraz globalnym szefem Genesisa.

  • Manfred Fitzgerald i Tobias Moers to autorytety z wyrafinowanego i szybko rozwijającego się świata samochodów sportowych. Obaj mają sprawdzoną i godną pozazdroszczenia historię w branży, posiadają rozległą wiedzę, doskonałe wyczucie przydatne w komunikacji z ekskluzywnymi klientami i rozumieją luksusowe marki - mówi Anton Piëch cytowany w komunikacie prasowym.
Piëch GT
Piëch GT© mat. prasowe / Piëch Automotive

Piëch Automotive działa od 2017 roku. W 2019 roku firma pokazała swój pierwszy przedprodukcyjny samochód Piëch Mark Zero GT z elektrycznym napędem. Dwa lata później projekt przerodził się w produkcyjny model Piëch GT, który ma oficjalnie trafić do klientów w 2024 roku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także