To porsche przejechało ponad milion kilometrów. Właściciel się z nim nie pieści

To porsche przejechało ponad milion kilometrów. Właściciel się z nim nie pieści

Porsche 911 Turbo
Porsche 911 Turbo
Źródło zdjęć: © facebook, millenium heroes
Aleksander Ruciński
29.11.2022 12:18, aktualizacja: 30.11.2022 14:24

Milionowe przebiegi raczej nie są domeną sportowych aut. Istnieją jednak wyjątki od tej reguły. Przykład? Porsche 911 Turbo należące do Toma Thalmanna, który intensywnie eksploatuje swoje auto.

Prezentowane 911 Turbo generacji 996 jest w rękach Thalmanna od nowości i nie ma łatwego życia. Właściciel korzysta z auta na co dzień, a okazjonalnie odwiedza również tor. Jeździ dużo, nawet bardzo, o czym świadczy przebieg, który obecnie wynosi blisko 676 tys. mil (1 088 000 km) i stale rośnie.

To prawdopodobnie największy przebieg kiedykolwiek odnotowany w Porsche 911 tej generacji i bez wątpienia wynik, który zasługuje na uznanie, choć właściciel zbytnio się nim nie chwali. Sprawa nabrała rozgłosu dopiero dzięki przyjacielowi Thalmanna, Erikowi Kaulowi, który pochwalił się całą historią na Facebooku.

Historia wyjątkowego porsche trafiła na facebooka
Historia wyjątkowego porsche trafiła na facebooka© Facebook | Eric Kaul

Co ciekawe, auto nie sprawiało większych problemów eksploatacyjnych, choć przy przebiegu 383 tys. mil wymagało uszczelnienia silnika i wymiany turbosprężarki. To i tak niewiele jak na samochód przeznaczony do ostrej jazdy i eksploatowany w trudnych warunkach - właściciel mieszka na dalekiej północy, gdzie pogoda nieprzesadnie sprzyja autom.

Mimo to porsche wciąż dzielnie służy i wiele wskazuje, że będzie robić to nadal - Thalmann nie ma bowiem w planach sprzedaży ani przesiadki na inne auto.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)