Jaguar Land Rover ma nowego prezesa. Thierry Bolloré wcześniej zarządzał Renault

Jaguar Land Rover ma nowego prezesa. Thierry Bolloré wcześniej zarządzał Renault

Thierry Bollore ma 30 lat doświadczenia w branży.
Thierry Bollore ma 30 lat doświadczenia w branży.
Źródło zdjęć: © fot. wikimedia
Aleksander Ruciński
29.07.2020 09:38, aktualizacja: 22.03.2023 10:46

Thierry Bolloré, były prezes Renault, został mianowany nowym szefem koncernu Jaguar Land Rover. Oficjalnie pracę rozpocznie 10 września, zastępując na stanowisku Sir Ralfa Spetha.

Bolloré rozpoczął swą motoryzacyjną karierę w 1990 roku. W ciągu pierwszych dwóch dekad pracował głównie dla dostawców samochodowych komponentów, m.in. Faurecii i Michelin. W 2012 roku Francuz dołączył do Renault, gdzie rozpoczął błyskotliwą karierę.

Zaczynał od stanowiska wiceprezesa działu zaopatrzenia. Sześć lat później mianowano go dyrektorem operacyjnym Renault, a w 2019 roku, po skandalu związanym z malwersacjami finansowymi Carlosa Ghosna, prezesem grupy Renault.

Pod koniec 2019 roku Bolloré został jednak odwołany z tego stanowiska, gdyż jak twierdzą nieoficjalne źródła, nie był akceptowany przez niektórych członków zarządu oraz przedstawicieli bratniej marki, jaką jest Nissan. Bolloré'a ostatecznie zastąpił były prezes Seata, Luca De Meo.

Francuz nie musiał jednak długo czekać na nowe, prestiżowe stanowisko. Jak się okazuje, już 10 września obejmie on fotel prezesa koncernu Jaguar Land Rover (JLR). Zastąpi Sir Ralfa Spetha, który zdecydował się odejść z przyczyn osobistych.

Bolloré staje przed nie lada wyzwaniem kontynuowania dzieła dynamicznego rozwoju brytyjskich marek, szczególnie pod kątem elektromobilności. Trzydziestoletnie doświadczenie w branży z pewnością pomoże mu w realizacji celów.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)