"The Grand Tour" powróci w 2024. To będzie pożegnalny odcinek

"The Grand Tour" powróci w 2024. To będzie pożegnalny odcinek

The Grand Tour: Eurocrash
The Grand Tour: Eurocrash
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Amazon Prime
Aleksander Ruciński
01.12.2023 09:55, aktualizacja: 01.12.2023 12:46

Clarkson, Hammond i May oficjalnie żegnają się z programem emitowanym na platformie Amazon - informuje BBC.

Dobra wiadomość: "The Grand Tour" powróci w 2024 roku. Zła wiadomość: to będzie ostatni odcinek programu. Kultowe trio, które zdobyło sławę dzięki produkcji BBC pt. "Top Gear", od 2016 roku kontynuuje swoje dzieło w programie "The Grand Tour" dostępmym na platformie Amazon.

Choć jego początkowe sezony dorównywały liczbą odcinków staremu dobremu "Top Gearowi", w ostatnich latach ograniczono się wyłącznie do cyklicznie (i rzadko) publikowanych produkcji specjalnych. Jak się okazuje, był to początek końca "The Grand Tour".

BBC powołując się na wewnętrzne źródła, informuje, że odcinek specjalny dokumentujący wyprawę do Zimbabwe zostanie opublikowany w 2024 roku i będzie oficjalnym pożegnaniem "The Grand Tour".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nie oznacza to jednak, że lubiani prezenterzy całkowicie znikną z telewizji. Każdy z nich ma bowiem swoje programy na platformie Amazon. Póki co, te produkcje będą kontynuowane.

Warto wspomnieć, że "Top Gear", będący protoplastą "The Grand Tour" również znika z wizji. Po odejściu Clarksona, Maya i Hammonda BBC kontynuowało serię z nowymi prezenterami. Do 2022 roku, gdy jeden z nich - Freddie Flintoff - odniósł poważne obrażenia w wypadku na planie. Po blisko roku od tych wydarzeń telewizja poinformowała, że nie zamierza kontynuować programu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)