"The Escape", czyli kolejna produkcja BMW Films z Clivem Owenem

"The Escape", czyli kolejna produkcja BMW Films z Clivem Owenem

"The Escape", czyli kolejna produkcja BMW Films z Clivem Owenem
Aleksander Ruciński
26.10.2016 13:10, aktualizacja: 14.10.2022 14:00

BMW i brytyjski aktor Clive Owen ponownie połączyli siły. Efektem jest, krótkometrażowy film "The Escape", w którym główną rolę odgrywa nowe BMW serii 5. To już dziewiąta produkcja BMW i Owena.

Wszystko zaczęło się w 2001 roku. BMW nagrało wówczas pierwszy film z 8-odcinkowej serii "The Hire", w której Owen gra rolę kierowcy do wynajęcia. W każdej z części towarzyszą mu inne modele BMW, masa przygód i znane gwiazdy takie jak chociażby Madonna, Gary Oldman, Mickey Rourke, czy James Brown. Za scenariusz i warstwę techniczną każdej z produkcji odpowiadają tacy geniusze jak Ridley Scott, David Fincher, Alejandro Gonzales, czy Guy Ritchie.

Wszystkie części "The Hire" wraz z najnowszą "The Escape", mimo, że publikowane wyłącznie w Internecie, spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem widzów i krytyków. Dzięki temu, w ciągu 15 lat od debiutu pierwszego epizodu, filmy BMW zyskały status kultowych. 9 filmów, dziewięć historii, piękne samochody i wiele akcji trzymającej w napięciu do ostatniego momentu. To świetna propozycja nie tylko dla fanów kina, ale przede wszystkim motoryzacji i efektownych pościgów. Zapraszamy w podróż z BMW i Clivem Owenem:

Ambush

Samochód: BMW 740i

Gwiazdy: Tomás Milián

BMW Films - The Hire - Ambush

Tajemniczy pasażer, skradzione diamenty i van pełen uzbrojonych mężczyzn. Czy można wyobrazić sobie lepszą okazję do emocjonującej ucieczki. Wszystko to w towarzystwie luksusowego, ale bardzo szybkiego BMW 740i.

Chosen

Samochód: BMW 540i

Gwiazdy: brak

BMW Films: The Hire - Chosen

Święte dziecko z Azji, tajemniczy prezent dla kierowcy, ponownie uzbrojeni zabójcy i fałszywy mnich, przed którym Owen ratuje chłopca, a następnie otwiera prezent z zaskakującą zawartością.

The Follow

Samochód: BMW 328i Coupe i BMW Z3

Gwiazdy: Forest Whitaker, Mickey Rourke i Adriana Lima

BMW Films "The Follow"

Kierowca zostaje wynajęty przez paranoicznego menadżera filmowego, który szpieguje swoją żonę. Piękna Adriana Lima w towarzystwie gwiazdorskiej obsady.

Star

Samochód: BMW M5

Gwiazda: Madonna

BMW Films - Star - HD - High Quality

BMW M5 E39, które dziś uchodzi już za yougtimera, w towarzystwie jednej z największych gwiazd muzyki. Szalona ucieczka przez miasto, która jak przystało na Madonnę, kończy się na czerwonym dywanie.

Powder Keg

Samochód: BMW X5 3,0i

Gwiazda: Stellan Skarsgård i Lois Smith

BMW Films - Powder Keg - Director: Alejandro González Iñárritu

Wojna, ranny fotograf ONZ, sporo przemyśleń i wzruszające zakończenie. Chyba najbardziej emocjonująca część serii The Hire.

Hostage

Samochód: BMW Z4 3,0i

Gwiazda: Maury Chaykin i Kathryn Morris

BMW Films "Hostage"

FBI, porwanie dla okupu, śmierć i kobieta uratowana z tonącego samochodu - akcja jak w najlepszych holywoodzkich produkcjach.

Ticker

Samochód: BMW Z4 3,0i

Gwiazda: Don Cheadle i F. Murray Abraham

BMW Films "Ticker"

Nieznany kraj, tajemniczy pasażer, śmigłowiec i walizka z ludzkim sercem przeznaczonym do przeszczepu, od którego zależą dalsze losy wielu obywateli.

Beat the Devil

Samochód: BMW Z4 3,0i

Gwiazda: James Brown, Gary Oldman, Danny Trejo

BMW Films "Beat the Devil"

Pakt z diabłem w gwiazdorskiej obsadzie, a także Marilyn Manson... czytający Biblię. Przyznacie, że to dość szalone połączenie.

The Escape

Samochód: BMW serii 5

Gwiazda: Dakota Fanning, Vera Farmiga, Jon Bernthal

Najnowsza produkcja BMW Films. Oczywiście z Clivem Ovenem. Obok niego Dakota Fanning, Vera Farmiga, Jon Bernthal oraz oczywiście jasno świecąca gwiazda BMW jaką jest nowa Seria 5. Mamy tylko nadzieję, że to nie ostatnie dzieło BMW Films.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)