TestyBMWTest wideo: BMW Serii 5 vs. Mercedes Klasy E — tak konkuruje premium

Test wideo: BMW Serii 5 vs. Mercedes Klasy E — tak konkuruje premium

Mateusz Żuchowicz
14.04.2024 13:01, aktualizacja: 15.04.2024 07:51

BMW Serii 5 i Mercedes Klasy E rywalizują ze sobą od zawsze. Walczą nie tylko o królowanie w odniesieniu do luksusu, prestiżu, prowadzenia i prezencji. W tym starciu chodzi o coś więcej.

Oceniając wygląd, można mieć poczucie, że Mercedes nie może zerwać z klasyczną stylistyką. Żeby było jasne, nie uważam, że ten samochód jest w jakimś stopniu brzydki lub nudny, ale patrząc z perspektywy BMW, jest nieco zachowawczy. Nie zmienia to faktu, że oba modele nie chcą być kojarzone z tym, czym były kojarzone w przeszłości. Teraz Mercedes Klasy E ma być bardziej młodzieżowy, a kupując Serię 5, nie będziecie musieli udowadniać, że macie znajomych w Kolumbii. 

Mercedes klasy E
Mercedes klasy E© WP | Mateusz Żuchowicz

Warto również wspomnieć o wymiarach, bo one choć niewiele, to jednak się różnią. I to we wszystkich aspektach na korzyść BMW. Seria 5 jest o 11 cm dłuższa od mercedesa, o 2 cm szersza i o prawie 5 cm wyższa. Do tego rozstaw osi jest większy o prawie 3,5 cm. To oczywiście może wpływać na ilość miejsca w środku. Czy rzeczywiście tak jest? Sprawdzam to dla was w filmie.

BMW serii 5
BMW serii 5© WP | Mateusz Żuchowicz

We wnętrzu jest podobnie. W testowanej Klasie E na pewno nie jest nudno i staro. Nie mamy już poziomego i pionowego ekranu. Nie mamy tutaj też Hiperscreena, który jest w elektrycznych modelach. W Klasie E jest Super Screen, czyli nieco bardziej uboga odmiana hiperscreena, bo nie mamy trzech połączonych ekranów, a dwa. Patrząc jednak na wnętrze BMW, to ekrany wydają się malutkie. To prawda są mniejsze, ale za to  piekielnie szybkie w działaniu i bardzo skomplikowane w użytkowaniu.

Mercedes klasy E
Mercedes klasy E© WP | Mateusz Żuchowicz

Najważniejsza rzecz jest taka, że obydwa testowe egzemplarze mają silniki wysokoprężne pod maską. Obydwa oferują motory o tej samej pojemności i mocy. Który więc jest lepszy i przede wszystkim który jest bardziej oszczędny? Zrobiłem dla was test, który wyłonił zwycięzcę tego pojedynku. Zapraszam do obejrzenia materiału wideo.

Mercedes klasy E
Mercedes klasy E© WP | Mateusz Żuchowicz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)