TestyAudiTest wideo: Audi Q5 vs Volvo XC60 – Polacy kochają je najbardziej

Test wideo: Audi Q5 vs Volvo XC60 – Polacy kochają je najbardziej

Mateusz Żuchowicz
11.07.2023 16:00, aktualizacja: 13.07.2023 14:05

Jak mówi sławne przysłowie - "mężczyzny nie ocenia się po tym jak zaczyna, ale po tym jak kończy". Podobnie jest z samochodami, z tym że tutaj nie ocenia się po tym, jak dobre wrażenie zrobi zaraz po jego zaprezentowaniu, a po tym jak będzie się przez kolejne lata sprzedawał. Dziś pokażę Wam dwa modele, które w tym temacie mają sporo do powiedzenia, bo aktualnie są w pierwszej trójce najlepiej sprzedających się samochodów premium w 2023 roku.

Trzecie miejsce w tym rankingu zajmuje Audi Q5, które w tej generacji jest z nami na rynku od 2017 roku, choć ostatnio ten model przeszedł niewielki facelifting. Wersja Sportback, którą ja otrzymałem do testów, zadebiutowała w 2021 roku. Drugi samochód, to Volvo XC60, które tak jak niemiecki konkurent w najnowszym wcieleniu pojawiło się na rynku w 2017 roku, ale w przeciwieństwie do Audi, Volvo zajmuje zaszczytne pierwsze miejsce we wspominanym rankingu. Co w tych samochodach jest tak wyjątkowego, że pomimo 6 lat na karku nadal Polacy chcą kupować te modele? No i który z nich jest lepszy? 

Volvo XC60/ Audi Q5 Sportback
Volvo XC60/ Audi Q5 Sportback© WP

Trzeba przyznać, że oba te samochody bardzo dobrze się starzeją, bo nadal zarówno Volvo jak i Audi wyglądają świeżo i nowocześnie. Kiedyś powiedziałbym, że te samochody trafiają do zupełnie innych odbiorców. Audi do ludzi młodszych, a Volvo do bardziej ustatkowanych, dojrzałych. Jasne, tutaj mam Audi Q5 sportback, więc ono z założenia kierowane jest do młodszych klientów, którzy cenią sobie ciekawszy wygląd, ale uważam, że XC60 niczym w tej kwestii nie ustępuje.

Volvo XC60/ Audi Q5 Sportback
Volvo XC60/ Audi Q5 Sportback© WP

We wnętrzu sprawa ma się zupełnie inaczej, bo stylistyka Audi i Volvo, to kompletnie inne podejście. W Audi jest dużo bardziej minimalistycznie i prosto, Volvo w XC60 postawiło na klasykę i stworzenie miejsca, gdzie kierowca czuje się bardziej zabudowany. Wygląd to jednak niejedyna różnica, bo da się ją również odczuć w ilości miejsca. Szczególnie na tylnej kanapie!

Volvo XC60/ Audi Q5 Sportback
Volvo XC60/ Audi Q5 Sportback© WP

Jeśli miałbym opisać wszystkie różnice, to zapewne przewijanie tego tekstu zajęłoby wam parę godzin. W związku z tym zapraszam Was na obejrzenie materiału wideo z tego testu, gdzie dowiecie się więcej o różnicach, wadach i zaletach Audi Q5 sportback i Volvo XC60 i uwierzcie mi, w niektórych przypadkach możecie być naprawdę zaskoczeni.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)