Test: Toyota Hilux i pomiary pod obciążeniem – krótko i na temat o osiągach

TestyToyotaTest: Toyota Hilux i pomiary pod obciążeniem – krótko i na temat o osiągach18.02.2022 06:33

Pickup to samochód przede wszystkim stworzony do pracy, czasem bardzo ciężkiej. Osiągi nierzadko schodzą na dalszy plan, jednak w tym filmie postanowiłem sprawdzić, jak bardzo obciążenie wpływa na zachowanie najnowszej Toyoty Hilux.

Toyota Hilux - test wideo

Historia Toyoty Hilux to kilkadziesiąt lat obecności na rynku i walka o tytuł najbardziej niezawodnego pickupa na świecie. Najnowsze wcielenie tego samochodu może pochwalić się wieloma usprawnieniami, które mają go czynić jeszcze lepszym względem poprzednika.

Jedną z nowości, która pojawiła się w odświeżonym Hiluxie, to silnik obecnie spotykany np. w Land Cruiserze. To jednostka o pojemności 2,8 litra i mocy 204 KM. Maksymalny moment obrotowy tego silnika wynosi 500 Nm. Toyota zapowiada, że samochód z takim sercem będzie dynamiczny i oszczędny.

W tym filmie przeprowadziłem dla was pomiary najnowszej Toyoty Hilux. Sprawdzam, jakie jest zużycie paliwa, przyspieszenie oraz elastyczność podczas jazdy z pustą przestrzenią ładunkową i z obciążeniem wynoszącym 600 kg.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)