TestyAudiTest: Świat się kończy, Golf R droższy od S3. Pytanie jednak, czy jest lepszy?

Test: Świat się kończy, Golf R droższy od S3. Pytanie jednak, czy jest lepszy?

Mateusz Żuchowicz
22.07.2021 11:37, aktualizacja: 30.09.2022 18:09

Golf R i Audi S3 to tak naprawdę bliźnięta. Jednak do tej pory to Audi uchodziło za tego droższego i bardziej dopracowanego brata. Co się zmieniło, że teraz to Golf jest droższy?

Audi S3 vs Volkswagen Golf R - test wideo

Kiedy opublikowano cennik Golfa R, wszyscy zastanawiali się - jak to jest, że Volkswagen jest droższy od Audi z tym samym silnikiem? Ceny Golfa zaczynają się od 199 tysięcy zł, a ceny S3 od 194 tysięcy zł. Golfa można jednak skonfigurować maksymalnie na 277 740 zł. Audi S3 w wersji Limousine na 309 510 zł. Różnice w dostępnym wyposażeniu są jednak znaczne. W Golfie najdroższe są opcje sprawiające, że będzie bardziej sportowy, jak pakiet R Performance za 9 tys. zł, który podnosi prędkość maksymalną do 270 km/h i dodaje lżejsze felgi, czy też tytanowy wydech za 15 tys. zł.

W Audi mamy za to typową dla segmentu personalizację. Za 11 tysięcy można sobie wybrać dowolny kolor z palety exclusive, dołożyć trzecią strefę klimatyzacji, system audio Bang & Olufsen, wbudowanego pilota do bramy garażowej i inne tego typu udogodnienia.

Cena to jednak nie wszystko. Jak te samochody jeżdżą? Który jest szybszy? Który lepiej sobie poradzi w teście łosia? To wszystko postanowiliśmy sprawdzić w tym teście.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)