TestyNissanTest: Nissan Qashqai – uczył się przez 14 lat

Test: Nissan Qashqai – uczył się przez 14 lat

Mateusz Żuchowicz
24.05.2022 13:31, aktualizacja: 30.09.2022 11:25

Nissan Qashqai to najpopularniejszy crossover na rynku i samochód, który tak naprawdę odpowiedzialny jest za aktualną ogromną popularność tego segmentu. Choć ten model jest często wybierany, to jednak okazuje się, że wcale nie jest taki idealny. Nissan Qashqai ma 14 lat na karku, ale dopiero teraz ma się wrażenie, że doszedł do poziomu, który powinien mieć od dawna.

Nissan Qashqai - test wideo

Już na pierwszy rzut oka nie trzeba przekonywać, że zmiany są dość mocno zauważalne. Przede wszystkim nowy Qashqai wreszcie stał się jakiś. Ostre linie, odważne kształty i spójna wizja sprawiają, że w najnowszej generacji wreszcie mogę powiedzieć, że ten samochód coś w sobie ma. Nie powiem, że jest to mój numer jeden na rynku, ale znacznie zyskał w moim rankingu crossoverów.

Wnętrze starego Qashqaia już mocno nie nadąża i źle znosi upływ czasu. Nowe, które moim zdaniem idealnie wpasowuje się we współczesne trendy, będzie starzeć się nieco wolnej - choć to oczywiście tylko moje zdanie. W każdym razie jest dobrze, a wszechobecne poziome linie dodatkowo sprawiają, że kabina jest dużo bardziej przestronna i mniej przytłaczająca.

Jest jeszcze kwestia prowadzenia. Miałem okazję jeździć tym samochodem na oficjalnej premierze, więc postanowiłem, że w tym filmie umożliwię wam poznanie opinii właściciela poprzedniej generacji, bo jak się okazało w opiniach na Autocentrum.pl Nissan miał naprawdę sporo do poprawy w tym samochodzie. Czy udało mu się wyeliminować wszystkie błędy i jaki będzie odbiór osoby, która w swoim życiu posiadała więcej niż jednego Qashqaia? Zapraszam na film!

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)