Test: Mercedes T180d - wymierający gatunek

Test: Mercedes T180d - wymierający gatunek

Maciej Gomułka
20.04.2023 12:05, aktualizacja: 23.04.2023 15:57

Kiedy myślimy o rodzinnym i praktycznym samochodzie, głos producentów samochodów krzyczy, że potrzebny nam jest SUV, jednak wbrew powszechnej modzie, to nie jedyny wybór, kiedy chcemy mieć wszechstronne auto do codziennego użytku. W tym filmie opowiem Wam o jednej z alternatyw reprezentującej segment kombivanów.

Wystarczy kilka pierwszych spojrzeń, aby zauważyć, że Klasa T jest modelem bliźniaczym dla Nissana Townstara i Renault Kangoo. Z całej trójki ma wyróżniać się jakością wykończenia, tak, aby gwiazda na masce miała pokrycie z rzeczywistością. W filmie pokażę Wam jednak, że osoby szukające cech, z których Mercedes kiedyś słynął, mogą być zawiedzione. W odpowiedniej specyfikacji jednak, auto da swojemu właścicielowi znacznie więcej niż osobowy Citan.

Mercedes T180d
Mercedes T180d© WP | Maciej Gomułka

Pod maską mogą pracować tylko dwa silniki. Benzynowy 1.3 o mocy 102 lub 131 KM oraz wysokoprężny, również występujący w dwóch wariantach. Słabszy ma 95 KM, natomiast mocniejszy daje kierowcy 116 KM. Samochód testowy wyposażony był w "topowego" diesla, który nie zachwycał osiągami, jednak potrafił odwdzięczyć się sensownymi wynikami zużycia paliwa.

Mercedes T180d
Mercedes T180d© WP | Maciej Gomułka

Miłośnicy praktycznych schowków, mogą czuć niedosyt, kiedy zajrzą do środka. Nie da się ukryć, że nawet tańsza konkurencja oferuje nieco więcej w tym wymiarze.

Mimo kilku wpadek nie da się ukryć, że Mercedes T180d, to samochód niezwykle praktyczny, który dobrze się prowadzi a przy odpowiednim traktowaniu, nie zrujnuje swojego właściciela podczas wizyty na stacji benzynowej. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym samochodzie, zapraszam do oglądania filmu powyżej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)