Test: Mazda CX-5 oraz Mazda 2 - przyszedł czas na zmiany

Test: Mazda CX-5 oraz Mazda 2 - przyszedł czas na zmiany

Maciej Gomułka
23.02.2022 15:43, aktualizacja: 30.09.2022 13:14

Mazda CX-5 oraz Mazda 2 niedawno zostały poddane pewnym modyfikacjom. W przypadku modelu CX-5 mamy do czynienia z faceliftingiem, który zmienił nieznacznie wygląd tego samochodu, ale też wprowadził szereg nowych rozwiązań technicznych. Mazda 2 z kolei przeszła skromniejsze udoskonalenia, niemniej są one warte uwagi. O czym mowa? Zapraszam na film!

Mazda CX-5 oraz Mazda 2 - test

Mazda CX-5 jest na rynku od 2012 roku. Obecna, druga już generacja przeszła niedawno facelifting. Zmiany wizualne ograniczyły się do subtelnego odświeżenia zderzaków, atrapy chłodnicy, a także reflektorów i tylnych lamp. Mamy też nowsze multimedia oraz powiększony bagażnik. Kierowca będzie mieć też do dyspozycji więcej systemów dbających o komfort i bezpieczeństwo.

Kolejne zmiany nie są już widoczne gołym okiem. Odczujemy je dopiero podczas jazdy. Zawieszenie w tym samochodzie zostało przeprojektowane tak, aby dać więcej komfortu podczas jazdy. Dodatkowo Mazda CX-5 jest też lepiej wyciszona, a fotele zostały zmodyfikowane, by kierowcy i pasażerom podróżowało się jeszcze wygodniej.

Mazda 2 nie została poddana zmianom wizualnym. Najwięcej nowości jest pod maską, ponieważ teraz ten model będzie napędzany przez lekko zmodyfikowany silnik Skyactive-G, którego zmiany konstrukcyjne mają zapewniać niższe zużycie paliwa. Wszystko za sprawą lepszej kompresji oraz zastosowania technologii spalania z ukośnym zawirowaniem mieszanki.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)